Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Oddaj krew w Plazie Rzeszów

"Moja krew, twoje życie" pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 18 czerwca w CH Plaza Rzeszów odbędzie się wakacyjna zbiórka krwi. Przez cały dzień przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana na wszystkich zainteresowanych zostaniem honorowym dawcą krwi czekać będzie specjalny Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

REKLAMAOrganizatorem akcji pod hasłem "Moja krew, twoje życie" jest CH Plaza Rzeszów, sklep Decathlon, klub fitness CityFit oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa. Wystarczy w sobotę, 18 czerwca przyjść do CH Plaza Rzeszów i zgłosić się do specjalnego Krwiobusa zaparkowanego przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana. Oddawanie krwi będzie możliwe w godzinach 10:00 - 13:00.

Akcja organizowana jest ze względu na powtarzające się, co roku przed wakacjami apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. CH Plaza Rzeszów chce w ten sposób pomóc uzupełnić zapasy brakującej krwi, która może uratować życie wielu osobom. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

ks

  • autor: ks

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj