KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza przebudowa Jana Pawła II w Rzeszowie

Rusza przebudowa Jana Pawła II w Rzeszowie Fot. Skanska

Aleja Jana Pawła II w Rzeszowie będzie rozbudowana na długości blisko 1,1 km. Nowa nawierzchnia i skrzyżowania poprawią komfort jazdy. Będzie także bezpieczniej. Piesi doczekają się chodników i przejść, a miłośnicy jednośladu będą mogli skorzystać ze ścieżki rowerowej. Mieszkańcy odetchną z ulgą, gdyż prace przewidują budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia, co zabezpieczy ten teren przed zalaniem. Prace ruszą w II połowie sierpnia i potrwają do grudnia br. Inwestycję o wartości blisko 9,6 mln zł brutto wykona Skanska na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

REKLAMA


Jak zmieni się ulica?
- W ramach zadania rozbudujemy ul. Jana Pawła II na odcinku ok. 1,1 km - od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. św. Antoniego. Ponadto przebudowane zostaną ul. Miejska na odcinku ok. 33 m oraz ul. Senatorska na długości 130 m. - informuje Adam Drożak, menadżer projektu. - Przebudujemy także skrzyżowanie z ul. Senatorską i ul. Miejską oraz 4 wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II. Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości 2 m i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości 3 m. Prace obejmą również przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury kolidującej z inwestycją: sieci energetyczne, wodociągowe, teletechniczne, gazowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa. Harmonogram prac uwzględnia także przestawienie pomnika Jana Pawła II, którego obecna lokalizacja koliduje z planowaną inwestycją - dodaje.

Bezpieczna dzielnica
Istotnym etapem prac będzie budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami. - Nasze prace będą polegały przede wszystkim na przebudowie głębokich i niebezpiecznych rowów wzdłuż ulic, dzięki czemu mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia - zaznacza Adam Drożak. - Realizując kontrakty w sektorze budownictwa hydroinżynieryjnego, zapewniamy lokalnym społecznościom bezpieczeństwo przed powodziami, wpływając na polepszenie ich warunków i komfortu życia.

Wyzwania
Wyzwaniem będzie czas. - Zaczynamy w sierpniu po długim weekendzie. Termin na zakończenie inwestycji to ok. 4 miesiące. Z uwagi na tak napięty harmonogram, nasze prace będziemy intensyfikować. Na placu budowy pojawi się duża ilość maszyn i samochodów dostawczych. Prace będziemy prowadzić w godzinach od 6.00 do 22.00 - informuje Adam Drożak.

- W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców i kierowców o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Mieszkańcom zapewnimy bezpieczny wyjazd i dojazd do domów zlokalizowanych wzdłuż remontowanej trasy. Nie wykluczamy także całkowitego zamknięcia drogi, za wyjątkiem dojazdów do posesji dla  mieszkańców. Byłoby to rozwiązanie optymalne, które zakłada większą intensywność prowadzonych prac, a co się z tym wiąże terminowe zakończenie inwestycji oraz - co ważniejsze - większe bezpieczeństwo zarówno dla wszystkich uczestników ruchu, jak i naszych pracowników. Poza tym musimy uwzględnić także czynniki od nas niezależne, m.in. pogodę. Mamy jednak nadzieję, że zadanie to wykonany zgodnie z planem, a nowa infrastruktura będzie służyła mieszkańcom dzielnicy Budziwój przez wiele lat - dodaje Drożak.

Co słychać na drogach?
Aktualnie na Podkarpaciu Skanska realizuje kilka inwestycji. Są to zarówno mniejsze zadania na drogach powiatowych, gminnych czy osiedlowych, jak i realizacje na drogach wojewódzkich czy krajowych. Kilka dni temu ruszyła rozbudowa alei Sikorskiego w Rzeszowie, trwają m.in. rozbudowa DK nr 73 w miejscowości Bukowa oraz budowa ronda turbinowego w Stalowej Woli. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy pod budowę obwodnicy Sokołowa Małopolskiego. Poza tym Skanska wykonuje prace w Nisku, Krośnie, Błażowej, Ustrzykach Dolnych, Łańcucie czy Sędziszowie Małopolskim.

ak

  • autor: ak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?