KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/podkarpacie/2017/09/03/a

Trwają prace przy łączniku z S19 [ZDJĘCIA]

Trwają prace przy łączniku z S19 [ZDJĘCIA] Fot. UMWP

Trwa budowa łącznika drogi S19 z drogą krajową numer 19. Jest to wspólna inwestycja miasta Rzeszowa i samorządu województwa.

REKLAMA


Łącznik to blisko 3,5 kilometrowy odcinek. Jego budowa jest skomplikowana ze względu na warunki gruntowe i jakość podłoża.

- Ważną częścią inwestycji są także tzw. obiekty inżynierskie jak wiadukty, tunel i ronda, które nie tylko zwiększają koszty, ale przede wszystkim zakres prac. To również zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe i pozostałe skrzyżowania. Nierzadko przy tego typu budowach występują także nieprzewidziane okoliczności związane m.in. z warunkami geologicznymi. Podobnie jest w tym przypadku. Budowany łącznik ułatwi komunikację drogi ekspresowej S19, z autostradą A4 oraz z drogą krajową nr 19, ale w głównej mierze odciąży ulice Rzeszowa od ruchu samochodów osobowych - mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

{gallery}podkarpacie/2017/09/03/a{/gallery}

red.
Fot. UMWP

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?