Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Przewoził 53 sztuk amunicji myśliwskiej. Został zatrzymany

Przewoził 53 sztuk amunicji myśliwskiej. Został zatrzymany Fot. IC Przemyśl

31-letni Ukrainiec przewoził do Polski 53 szt. amunicji myśliwskiej. Celnicy w Budomierzu zatrzymali go, ponieważ nie miał wymaganych dokumentów.

- Mężczyzna przekraczał polsko-ukraińską granicę przez przejście graniczne w Budomierzu. Podczas rutynowej kontroli celnej funkcjonariusze Służby Celnej wykryli w jego bagażu 53 szt. amunicji myśliwskiej - relacjonuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Obywatel Ukrainy tłumaczył, że jest myśliwym i zapomniał wyjąć amunicję z bagażu.  

- Nie miałby kłopotów, gdyby przygotowując się do przekroczenia granicy zadbał o niezbędne dokumenty, tj. pisemne zgłoszenie przywozu amunicji oraz zaświadczenie wydane przez właściwego Konsula RP - dodaje Edyta Chabowska.

Teraz Ukrainiec może odpowiadać z art. 51 ustawy z dnia 21.05.199r. o broni i amunicj: "Kto przywozi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej broń lub amunicję bez wymaganego zaświadczenia właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej lub nie dopełnia obowiązku pisemnego zgłoszenia przywozu broni lub amunicji przy przekraczaniu granicy; podlega karze aresztu albo grzywny".

Jak załatwić sprawę przywozu broni lub amunicji do Polski? Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.przemysl.scelna.gov.pl

pd

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj