KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Celnicy zatrzymali torebkę z krokodyla

Celnicy zatrzymali torebkę z krokodyla Fot. IC Przemyśl

Torebkę ze skóry krokodyla chronionego Konwencją Waszyngtońską CITES zatrzymali funkcjonariusze oddziału celnego w Dębicy. To zawartość jednej z kontrolowanych paczek. Przewożenie takich przedmiotów to złamanie przepisów o ochronie przyrody i zagrożone jest poważnymi karami.

REKLAMA


Funkcjonariusze oddziału celnego w Dębicy kontrolowali przesyłki w jednej z firm kurierskich na terenie miasta.

- Celnicy szczególną uwagę zwrócili na paczkę nadaną w USA, która zgodnie z deklaracją miała zawierać zabawki i odzież. Podczas rewizji przesyłki funkcjonariusze  stwierdzili, że w paczce znajduje się niezgłoszony do odprawy celnej towar w postaci damskiej torebki. Torebka została wykonana ze skóry krokodyla, objętego ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES, a przewóz przez granicę okazów objętych ochroną lub wykonanych z nich przedmiotów wymaga zgłoszenia celnego i przedstawienia organom celnym odpowiednich zezwoleń - informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Nadawca przesyłki tego warunku nie spełnił. Torebka, która miała trafić do odbiorcy na terenie Litwy, została zatrzymana przez celników do dalszego postępowania.

Służba Celna przypomina, że przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów o ochronie przyrody i naraża na poważne kary (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny, przepadek okazów).

icp/pd

  • autor: icp/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?