KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Brutalny gwałt. Zatrzymano podejrzanego

Brutalny gwałt. Zatrzymano podejrzanego Fot. materiały KMP Rzeszów

31 maja zatrzymano 19-latka podejrzanego o brutalne zgwałcenie młodej kobiety w centrum Rzeszowa. Brutalne zachowanie sprawcy wymagało szybkich i zdecydowanych działań. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło nad ranem 14 maja. W centrum Rzeszowa mężczyzna zaatakował i zgwałcił 22-letnią kobietę wracającą z juwenaliów. Od początku policjanci traktowali sprawę jako priorytetową. Wszczęte w sprawie śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Brutalne zachowanie sprawcy wymagało szybkich i zdecydowanych działań. Kryminalni rozpoczęli żmudne zbieranie informacji. Przeglądnęli dziesiątki godzin zapisów z monitoringu, sprawdzili kilkadziesiąt osób eliminując te, które ze sprawą nie miały nic wspólnego. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego w prowadzonym postępowaniu zbierali materiał dowodowy. Nawet najdrobniejszy szczegół mógł mieć znaczenie dla ustalania sprawcy.

Funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, który został zatrzymany w środę (31 maja) po południu przez policjantów z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Okazał się nim 19-latek mieszkający w Łańcucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury, gdzie 1 czerwca mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzut zgwałcenia i uszkodzenia ciała. Sąd zdecydował o objęciu 19-latka trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

pd
Fot. KMP Rzeszów

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?