Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pies wytropił przemyt papierosów

Pies wytropił przemyt papierosów Fot. Służba Celno-Skarbowa

PODKARPACIE: Pies pomógł celnikom w wykryciu papierosów wartych ponad 11 tysięcy złotych. Kontrabandę usiłował przemycić do Polski obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 824 paczki papierosów.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Do szczegółowej kontroli skierowano wjeżdżającego do Polski Forda Mondeo. Jego kierowca deklarował, że nie wiezie towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia.

Podczas służby funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej towarzyszyła labradorka Luna. - Czujny nos Luny szybko udowodnił, że kierowca nie wjeżdża jednak „na pusto” do Polski. W jego samochodzie funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli wiele skrytek do przewozu kontrabandy: przerobiony zbiornik paliwa, przerobiona deska rozdzielcza czy przystosowany do przemytu zderzak. Znajdowało się w nich łącznie 824 paczki papierosów - informuje rachm. Edyta Chabowska ze Służby Celno-Skarbowej.

Papierosy zabezpieczono do dalszego postępowania. Poza wysoką grzywną kierowcy grozi także przepadek samochodu, który został zatrzymany, jako dowód w sprawie.

mg
Fot. Służba Celno-Skarbowa

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj