KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pies wytropił przemyt papierosów

Pies wytropił przemyt papierosów Fot. Służba Celno-Skarbowa

PODKARPACIE: Pies pomógł celnikom w wykryciu papierosów wartych ponad 11 tysięcy złotych. Kontrabandę usiłował przemycić do Polski obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 824 paczki papierosów.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Do szczegółowej kontroli skierowano wjeżdżającego do Polski Forda Mondeo. Jego kierowca deklarował, że nie wiezie towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia.

Podczas służby funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej towarzyszyła labradorka Luna. - Czujny nos Luny szybko udowodnił, że kierowca nie wjeżdża jednak „na pusto” do Polski. W jego samochodzie funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli wiele skrytek do przewozu kontrabandy: przerobiony zbiornik paliwa, przerobiona deska rozdzielcza czy przystosowany do przemytu zderzak. Znajdowało się w nich łącznie 824 paczki papierosów - informuje rachm. Edyta Chabowska ze Służby Celno-Skarbowej.

Papierosy zabezpieczono do dalszego postępowania. Poza wysoką grzywną kierowcy grozi także przepadek samochodu, który został zatrzymany, jako dowód w sprawie.

mg
Fot. Służba Celno-Skarbowa

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?