KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Siekierą uszkodził drzwi do budynku posterunku Policji

Siekierą uszkodził drzwi do budynku posterunku Policji Fot. archiwum KPP Brzozów

DYDNIA: 34-latek używając siekiery uszkodził drzwi wejściowe do budynku posterunku Policji. Mężczyzna był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Sprawca został objęty policyjnym dozorem. Stanie przed sądem.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w piątek, 28 lutego tuż po północy. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna niszczy budynek, w którym mieści się posterunek Policji. Policjanci natychmiast pojechali interwencję. Na miejscu okazało się, że szyba w drzwiach posterunku jest wybita. Funkcjonariusze, dysponując rysopisem sprawcy, rozpoczęli jego poszukiwania.

- Funkcjonariusze zauważyli idącego w kierunku centrum Dydni mężczyznę, który w dłoni trzymał siekierę. Jego wygląd odpowiadał opisowi przekazanemu w zgłoszeniu. Mundurowi obezwładnili go i zatrzymali. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 34-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie - informuje brzozowska Policja.

Wydział dochodzeniowo-śledczy rozpoczął pracę na miejscu przestępstwa. Wykonano oględziny i zabezpieczono ślady pozostawione przez sprawcę. Wandal uszkodził drzwi wejściowe do policyjnego obiektu oraz skrzydła drzwi garażowych. Wstępnie straty oszacowano na 1 500 złotych. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył dużą ilością wypitego alkoholu. Prokuratur zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red.

 • autor: red.

2 komentarzy

 • antypijak

  Jak wytrzeźwieje, oczywiście zrobi maślane oczy i przeprosi tłumacząc że był zalany i nic nie pamięta. A zastosować pałę i wąskie drzwi to odzyska pamięć i będzie jeszcze długo pamiętał. Debili trzeba tłuc.

  Zgłoś nadużycie antypijak poniedziałek, 04, maj 2020 17:03 Link do komentarza
 • Zakutelby

  Wiadomo ze ruch i świeże powietrze to podstawa w walce z wirusami

  Zgłoś nadużycie Zakutelby środa, 08, kwiecień 2020 13:33 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?