Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Siekierą uszkodził drzwi do budynku posterunku Policji

Siekierą uszkodził drzwi do budynku posterunku Policji Fot. archiwum KPP Brzozów

DYDNIA: 34-latek używając siekiery uszkodził drzwi wejściowe do budynku posterunku Policji. Mężczyzna był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Sprawca został objęty policyjnym dozorem. Stanie przed sądem.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w piątek, 28 lutego tuż po północy. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna niszczy budynek, w którym mieści się posterunek Policji. Policjanci natychmiast pojechali interwencję. Na miejscu okazało się, że szyba w drzwiach posterunku jest wybita. Funkcjonariusze, dysponując rysopisem sprawcy, rozpoczęli jego poszukiwania.

- Funkcjonariusze zauważyli idącego w kierunku centrum Dydni mężczyznę, który w dłoni trzymał siekierę. Jego wygląd odpowiadał opisowi przekazanemu w zgłoszeniu. Mundurowi obezwładnili go i zatrzymali. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 34-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie - informuje brzozowska Policja.

Wydział dochodzeniowo-śledczy rozpoczął pracę na miejscu przestępstwa. Wykonano oględziny i zabezpieczono ślady pozostawione przez sprawcę. Wandal uszkodził drzwi wejściowe do policyjnego obiektu oraz skrzydła drzwi garażowych. Wstępnie straty oszacowano na 1 500 złotych. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył dużą ilością wypitego alkoholu. Prokuratur zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj