KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zderzenie szynobusa z koparką

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

WIŚNIOWA: 2 marca w miejscowości Wiśniowa szynobus uderzył w koparkę pracującą nieopodal nasypu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, skończyło się na uszkodzeniach maszyny i pociągu. Siła zderzenia nie była na tyle duża, aby mogła doprowadzić do wykolejenia się pociągu.

REKLAMA


Maszynista pociągu relacji Rzeszów - Jasło, przejeżdżając przez ponad czterokilometrowy odcinek w okolicy Wiśniowej, przy którym jest układana infrastruktura telekomunikacyjna, nadał kilkakrotnie dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Nie zapobiegło to jednak zagrożeniu.

- Jedna z koparek pracujących przy nasypie, uległa awarii – z kół napędowych spadła gąsienica. Operator próbując usunąć usterkę, chciał sobie nieco ułatwić zadanie. Oparł w tym celu ramię z łyżką o nasyp kolejowy, unosząc prawy napęd. Mężczyzna, widząc nadjeżdżający pociąg, próbował unieść i odwrócić maszynę, jednak nie zdążył. Pociąg uderzył w ramię koparki uszkadzając siłownik. W szynobusie został zniszczony stopień wejściowy do kabiny maszynisty - informuje KPP Strzyżów.

Maszynista i operator koparki byli trzeźwi. Pasażerowie szynobusa zostali zabrani w dalszą trasę transportem zastępczym.

red.

  • autor: red.

1 komentarz

  • rogol

    To szynobus nie ma hamulcow czy jego kierowca jest przekonany ze: on ma wszedzie pierwszenstwo.
    To nie ciezki pociag,moze sie zatrzymac na kilkudziesieciu metrach.

    Zgłoś nadużycie rogol niedziela, 22, marzec 2020 16:16 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?