Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zakaz zbliżania się do mieszkania przez 37-letniego sprawcę przemocy

Zakaz zbliżania się do mieszkania przez 37-letniego sprawcę przemocy Fot. Nino Carè / Pixabay

Policjanci z Brzozowa wydali zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia dla 37-letniego mieszkańca gminy Dydnia. Mężczyzna miał od pewnego czasu znęcać się nad rodziną. Funkcjonariusze skorzystali z nowego prawa jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Dzięki niej - sprawca przemocy domowej został odizolowany od rodziny.

REKLAMADo interwencji doszło 31 grudnia, przed godz. 4 nad ranem. Policjanci z Brzozowa zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Dydnia.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że 37-latek swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojej żony i dzieci. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, policjanci zatrzymali mężczyznę. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 37-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje Policja z Brzozowa.

Jak informuje KPP Brzozów, szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny przez dzielnicową, wykazało zasadność wydania wobec mężczyzny zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, 37-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie, jednak z tego nie skorzystał i podał policjantom adres swojego pobytu. Już następnego dnia w obecności mundurowych, zabrał z mieszkania przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania przez niego pracy.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 roku, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Więcej o nowych uregulowaniach prawnych dotyczących "Przemocy w rodzinie" przeczytasz na stronie podkarpackiej Policji w artykule: "Przemoc w rodzinie" - nowe uregulowania prawne

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj