KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ugodził nożem kolegę. 41-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Ugodził nożem kolegę. 41-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa Fot. KPP Brzozów

BRZOZÓW: Trzy miesiące spędzi w areszcie 41-latek, który podczas awantury zaatakował nożem swojego współbiesiadnika. Pokrzywdzony został ranny w klatkę piersiową. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

REKLAMA


We wtorek, 2 lutego przed godz. 20 dyżurny Policji w Brzozowie został poinformowany o mężczyźnie, który z ranami kłutymi klatki piersiowej zgłosił się do szpitala w Brzozowie. Obrażenia miały powstały na skutek przestępstwa.

- Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie Brzozowa. Poszkodowany mężczyzna, wspólnie ze znajomymi, spożywał alkohol. W pewnym momencie pomiędzy nim a gospodarzem doszło do kłótni. Podczas awantury, 41-latek chwycił za nóż i zaatakował nim swojego kolegę. Poszkodowany zdołał wydostać się z domu i zgłosił się do szpitala po pomoc - informuje KMP Brzozów.

Policjanci w miejscu zamieszkania sprawcy zatrzymali 41-latka i pozostałe dwie osoby biorące udział w libacji. - Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy byli pijani. Napastnik w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani - informuje brzozowska Policja.

41-latek był już notowany przez Policję. W przeszłości był karany za inne przestępstwa, w tym przestępstwa z użyciem przemocy i gróźb karalnych.

Mężczyzna usłyszał zarzutu usiłowania zabójstwa, w tym zarzucono mu działanie w warunkach recydywy. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?