KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pijana 16-latka kierowała samochodem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

SANOK: U 16-latki badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Pasażerem i użytkownikiem pojazdu był trzeźwy 19-latek. Teraz sprawą nastolatki zajmie się sąd rodzinny. Mężczyzna odpowie za dopuszczenie na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

REKLAMA


Do policyjnej interwencji doszło w czwartek, 8 kwietnia po godzinie 23.

- Podczas patrolowania Sanoka policjanci zwrócili uwagę na Volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu zatrzymał się. Mundurowi postanowili sprawdzić co było powodem takiego zachowania. W samochodzie znajdowały się dwie osoby. Gdy funkcjonariusze podchodzili do auta, kierująca pojazdem chciała zamienić się miejscami z pasażerem - informuje KPP Sanok.

Za kierownicą osobówki siedziała 16-latka, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

- Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,63 promila alkoholu w organizmie. Nastolatkę przekazano pod opiekę ojcu. Na miejscu pasażera siedział 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który użytkował samochód. Był trzeźwy - dodaje Policja z Sanoka.

Sprawą nastolatki zajmie się sąd rodzinny. Trwają ustalenia, skąd nastolatka miała alkohol.

Podróżujący z 16-latką dorosły mężczyzna odpowie za dopuszczenie na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Zgodnie z art. 96 § 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara grzywny.

  • autor: (red.), KPP Sanok

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?