KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukcesy w Kielcach, Sandomierzu i Leżajsku Polecamy

altW dniach 15 – 16 maja 2009 roku w Kielcach odbyły się  VI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Udział w mistrzostwach wzięło 195 zawodników z 64 klubów. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak.

REKLAMA


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwóch zawodników: Maciej Rohan i Katarzyna Feruś oraz Roman Woźniak jako sędzia i Krzysztof Jakubowicz jako sekundant. W kumite lekki kontakt oboje nasi zawodnicy awansowali do ósemki gdzie przegrali swoje walki o medale w ostatnich sekundach pojedynków. Kasia przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski zajmując 5 miejsce a Maciek przegrał z Wicemistrzem zajmując 6 miejsce. W kata Maciek awansował do 3 tury plasując się na 7 miejscu a Kasia do 2 tury – 10 miejsce.

alt

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 4 miejsce zdobywając 29 punktów.

16 maja 2009 roku w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci, Młodzieży i Seniorów. Udział w nim wzięło 141 zawodników z 16 klubów:  Busko Zdrój, Chełm, Częstochowa, Gorzyce, Jasło, Krosno, Leżajsk, Limanowa, Lublin, Nowy Targ, Otwock, Przeworsk, Sandomierz, Tarnobrzeg, Tarnów, Warszawa.

Nasz klub reprezentowała skromna 3 osobowa ekipa - wszyscy stanęli na podium.

Półchłopek Michał - 1 miejsce  w kumite kadetów 96-97’
Szczepańska Karolina - 2 miejsce w kumite młodziczek 94-95’
Szeller Filip - 3 miejsce w kumite młodzików 94-95’


23 maja w Leżajsku odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Leżajska. Wzięło w nim udział 182 zawodników z 17 klubów karate : Krakowa, Częstochowy, Lublina, Zamościa, Krosna, Starego Sącza, Tarnobrzega, Sandomierza, Nowej Dęby, Przemyśla, Przeworska, Jarosławia, Dębicy, Stalowej Woli, Brzozowa, Gorzyc i Leżajska.

Nasz klub reprezentowało 9 zawodników zdobywając 2 miejsce drużynowo.

Miejsca naszych zawodników:

Kozubal Aleksandra - 1 miejsce w kata dziewcząt 98-99’
Paradysz Kryspin - 1 miejsce w kata chłopców 98-99’
Mosoń Mikołaj - 2 miejsce w kata chłopców 2000’ i młodsi
Broński Patryk - 2 miejsce w kata chłopców 98-99’
Kandefer Agata - 3 miejsce w kata dziewcząt 2000’ i młodsze
Hejnar Weronika - 3 miejsce w kata dziewcząt 98-99’
Szczepańska Karolina - 3 miejsce w kumite młodziczek  94-95’
 
alt

Drużynowo:

1. Leżajsk - 71 pkt
2. Krosno - 18 pkt
3. Brzozów - 16 pkt


Z klubu startowali również Smolińska Wiktoria i Tomkiewicz Aleksandra.

Roman Woźniak
  • autor: Roman Woźniak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?