KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Everyone Skateboard Contest Polecamy

Zawody Deskorolkowe Everyone Skateboard Contess w KrośnieJuż w najbliższą sobotę (13 czerwca) na terenie Skateparku przy ul. Wojska Polskiego – pierwsze w Krośnie zawody Deskorolkowe Everyone Skateboard Contest. Zawody będą rozgrywały się w formie jam'u, gdzie dwóch startujących zmierzy się w dwuminutowych wspólnych przejazdach. 

REKLAMA


O oprawę muzyczną zadba DJ, o porządek startów i dobrą atmosferę zadba doświadczony komentator, a w składzie sędziowskim zasiądą deskorolkowcy z wieloletnim stażem. Dodatkową atrakcją będzie konkurencja Best Trick, w której przyznana zostanie nagroda za najlepszą ewolucję. Atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundują firmy branżowe (Fenix, Malita, ES, Etnies, Emerica,Independent, Santa Cruz, E1 Skateboards)i sklep Respekt.

Harmonogram zawodów:

11.00 – 13.00 zapisy i rozgrzewka zawodników
13.00 – 15.00 eliminacje i ćwierćfinały
15.00 – Best Trick
15.30 – 16.00 – półfinały
16.30 – finał17.00 – koronacja zwycięzców i uroczyste rozdanie nagród
 

Skateboarding to jedna z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie. W przeciągu kilku ostatnich lat liczba skateparków w Polsce wzrosła kilkakrotnie a zainteresowanie wśród młodzieży tym sportem jest ogromne o czy mogą świadczyć tłumy widzów i startujących w czasie deskorolkowych zawodów organizowanych w różnych miejscach w Polsce.

W swojej ponad pięćdziesięcioletniej historii, skateboarding ze zjawiska niszowego stał się atrakcyjnym, widowiskowym i znaczącym sportem, ale także kreatywnym, konstruktywnym i ważnym zjawiskiem społeczno kulturowym. O popularności jazdy na deskorolce może chociażby świadczyć wysoka liczba 350 uczestników ogólnopolskiej imprezy skateboardowej Es Game of Skate 2008.

W Krośnie skatepark nigdy nie jest pusty i od rana do wieczora można tam spotkać miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach bmx, co świadczy o tym że budowa tego typu miejsca była bardzo potrzebna. Wielu młodych, swoją przygodę z tymi sportami zaczęło dzięki wybudowaniu skateparku.

Organizator: Urząd Miasta Krosna, Respekt F.H.U.

UM Krosno
  • autor: UM Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?