Tytuły mistrza województwa w strzelectwie Polecamy

altW sobotę, 12 września w Łańcucie odbył się drugi etap mistrzostw województwa w strzelectwie sportowym w strzelaniach kulowych. Wszyscy zawodnicy z Krosna zdobyli medale, a trójka z nich tytuły mistrza województwa. Nafta w klasyfikacji drużynowej była jednak dopiero trzecia. Mimo tego krośnianie nadal posiadają dużą przewagę nad drugim klubem w Podkarpackiej Lidze Strzeleckiej.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Tomasz Jerzak, który z wynikiem 560/600 wygrał w kategorii karabin juniorów i po raz drugi w tym sezonie został mistrzem województwa, jego brat Dawid z takim samym wynikiem był drugi wśród seniorów. Piotr Karnasiewicz znowu okazał się niewiele słabszy od Tomka (558/600) i musiał zadowolić się vice-mistrzostwem. W karabinie juniorek dwa pierwsze miejsca również zdobyły zawodniczki z Krosna.

Wygrała Aneta Zuzak (W poprzedniej rundzie wygrała, ale pistolecie!) a druga była Anna Szarek. Monika Cymerman zdobyła srebro wśród seniorek, Magdalena Preisner brąz w kategorii juniorek młodszych (do 16 lat).

Dawid Wołtosz z wynikiem 145/200 został mistrzem w pistolecie młodzików (do 14 lat). Radosław Żywiec był trzeci w tej samej kategorii. Trzecie miejsce w pistolecie wśród seniorów zajął trener Stanisław Sychta. Kolejny raz v-cemistrzem województwa juniorów został Łukasz Jatczyszyn.

W pistolecie juniorek wystartowała również Aneta Zuzak, uzyskała najwyższy wynik, jednak nie była brana pod uwagę w klasyfikacji medalowej (przepisy PZSS nie pozwalają zawodnikom startu w dwóch rożnych grupach strzelań w trakcie tych samych zawodów).

Drużynowym mistrzem województwa tym razem została Twierdza Przemyśl, drugi był MUKS Jedlicze, Nafta Krosno zajęła dopiero trzecie miejsce (do Łańcuta nie pojechało kilku zawodników, którzy startowali w pierwszej części Mistrzostw). Początkowo ta runda miała się odbyć w Ropczycach, jednak połączono ją z zawodami Ligi Obrony Kraju i przeniesiono do Łańcuta. Następny start naszych strzelców to Mistrzostwa Polski w Krakowie (24-27 września).