Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Polecamy

Brązowy medal na Mistrzostwach PolskiTegoroczne Mistrzostwa Polski LOK okazały się bardzo udane dla zawodników z Krosna. Krośnieńska Nafta utrzymała się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji klubowej, awansując na 9 miejsce, natomiast nasz junior, Tomasz Jerzak zdobył brązowy medal w swojej ulubionej konkurencji – karabinie pneumatycznym, 60 strzałów.

W KPN60 oprócz T. Jerzaka wystartował jeszcze Piotr Karnasiewicz, który uplasował się tuż za pierwszą dziesiątką, na 12 pozycji. Wśród seniorów 10 był Dawid Jerzak, natomiast 14 powracający po ponad rocznej przerwie od strzelania Bartosz Szubrycht. W klasyfikacji klubowej konkurencji KPN60 Nafta przegrała tylko z Kalibrem Białystok. (sklasyfikowano 17 klubów). W piątek równolegle do KPN na strzelnicy 50 metrowej strzelano pistoletową konkurencję PDW60, w której 9 miejsce zdobył Łukasz Jatczyszyn.

W drugi dzień Mistrzostw karabiniarze strzelali na strzelnicy 50 metrowej w pozycji leżącej (KDW 60L). Jest to najpopularniejsza konkurencja w strzelectwie sportowym, o czym świadczą bardzo długie listy startowe (po około 40 zawodników zarówno w seniorach, jak i w juniorach).  Tutaj najlepiej zaprezentował się Dawid Jerzak, który strzelił dokładnie taki sam wynik, jak na Mistrzostwach województwa w Łańcucie, ale pozwoliło mu to na miejsce dopiero w drugiej dziesiątce.

Podobne lokaty zajęli Piotr Karnasiewicz i najsłabszy wśród krośniań tego dnia Tomek Jerzak. Warto zaznaczyć, że brązowy medal w tej konkurencji zdobyła wychowanka Nafty, juniorka Joanna Szczurek (AZS Częstochowa) Równolegle na strzelnicy 10 metrowej odbyła się konkurencja PPN60, w której nasz junior, Łukasz Jatczyszyn spisał się słabiej niż poprzedniego dnia zajmując 11 pozycję.

{Mosmodule module=Banner Bilbord}

Ostatni dzień Mistrzostw to najtrudniejsze dla zawodników, wymagające najwięcej umiejętności i solidnego rzygotowania technicznego konkurencje. Dla karabiniarzy jest to KDW 3x20 (trzy postawy strzeleckie: leżąca,  stojąca oraz klęcząca), w których znowu najlepiej spisał się Tomek, zajmując  5 miejsce oraz ustanawiając nowy rekord klubu w tej konkurencji. Szósty wśród seniorów był brat Tomka, Dawid, a debiutujący Piotr Karnasiewicz zamknął pierwszą ziesiątkę juniorów. Tak wysokie lokaty pozwoliły Nafcie wygrać klasyfikację zespołową tej konkurencji (16 klubów).

Pistoleciarze zmagali się tego dnia z konkurencją PST 3x20, która polega na oddaniu 12 serii 5-strzałowych, gdzie pierwsze 4 trwają 150 sekund każda, następne 4 – 20 sekund, a ostatnie  4 zaledwie 10 sekund każda.  Łukasz tutaj znowu był 11.

Klasyfikację zespołową wygrał ZO LOK Kraków, drugi był Vetrim Opole, a trzeci niespodziewanie Lider Lębork. Nafta Krosno zajęła 9 pozycję. Sklasyfikowano blisko 50 klubów.