KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianin Mistrzem Polski w pływaniu

W dniach 14-17 stycznia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13-letnich w Pływaniu, na jednym z najpiękniejszych basenów w Polsce - Rawszczyzna, który znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imprezie brało udział 384 zawodniczek i zawodników ze 122 klubów z Polski, którzy zakwalifikowali się w eliminacjach, jako jedni z 36 najlepszych w kraju, do Mistrzostw Polski13-latków.

REKLAMAJednym z uczestników tych zawodów był Aleksander Tkaczyk – uczeń VI klasy sportowej Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Alex był dobrze przygotowany. Gdy inni uczniowie ze szkół krośnieńskich odpoczywali w przerwie świątecznej, on pracował. Pływał tak zwanym BPS, przygotowując się do tej imprezy. Między innymi „ścigał się” z Kubą Guzikiem, który będąc na feriach, poprowadził z nim kilka treningów.

Startując w eliminacjach, pokazał się z jak najlepszej strony. Zakwalifikował się do MP jako 8 zawodnik z rankingów eliminacyjnych na 50m, 100 m dowolnym i 100 zmiennym oraz 22 w 100 m żabą. Sytuacja wyjściowa była więc dobra. Startował w rozstawionych seriach.

Pierwszy start na 100 metrów stylem zmiennym pokazał, że można liczyć na sukces. Założeniem było poprawić „życiówki” i pływać w finale A. Alex zakwalifikował się do finału z 5 czasem, poprawiając swój najlepszy wynik. W finale A – nie odpuścił – utrzymał 5 miejsce i kolejny raz się poprawił.

Więcej przeczytasz na www.sportkrosno.pl

Robert Guzik
Foto: Cz.Kandefer

  • autor: Robert Guzik

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?