Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Krośnianin Mistrzem Polski w pływaniu

W dniach 14-17 stycznia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13-letnich w Pływaniu, na jednym z najpiękniejszych basenów w Polsce - Rawszczyzna, który znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imprezie brało udział 384 zawodniczek i zawodników ze 122 klubów z Polski, którzy zakwalifikowali się w eliminacjach, jako jedni z 36 najlepszych w kraju, do Mistrzostw Polski13-latków.

REKLAMA
Jednym z uczestników tych zawodów był Aleksander Tkaczyk – uczeń VI klasy sportowej Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Alex był dobrze przygotowany. Gdy inni uczniowie ze szkół krośnieńskich odpoczywali w przerwie świątecznej, on pracował. Pływał tak zwanym BPS, przygotowując się do tej imprezy. Między innymi „ścigał się” z Kubą Guzikiem, który będąc na feriach, poprowadził z nim kilka treningów.

Startując w eliminacjach, pokazał się z jak najlepszej strony. Zakwalifikował się do MP jako 8 zawodnik z rankingów eliminacyjnych na 50m, 100 m dowolnym i 100 zmiennym oraz 22 w 100 m żabą. Sytuacja wyjściowa była więc dobra. Startował w rozstawionych seriach.

Pierwszy start na 100 metrów stylem zmiennym pokazał, że można liczyć na sukces. Założeniem było poprawić „życiówki” i pływać w finale A. Alex zakwalifikował się do finału z 5 czasem, poprawiając swój najlepszy wynik. W finale A – nie odpuścił – utrzymał 5 miejsce i kolejny raz się poprawił.

Więcej przeczytasz na www.sportkrosno.pl

Robert Guzik
Foto: Cz.Kandefer

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj