KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńscy karatecy na podium Polecamy

Krośnieńscy karatecy na podium18 października odbył się w Koszalinie V Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Kyokushin Karate. Krośnienński występ zakończył się dwoma miejscami na podium. Złoto zdobyła Karolina Szczepańska, w kategorii kata młodziczek rocznik 1994 – 1993, natomiast brąz w kategorii kumite lekki kontakt juniorów młodszych  do 75kg, rocznik 1992 – 1991 i VI miejsce w kata juniorów młodszych 1992 – 1991 powędrowały do Macieja Rohana.

REKLAMA


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Karolina Szczepańska, Maciej Rohan, Przemysław Jakubowicz, Jarosław Jakubowicz, Roman Woźniak (kierownik ekipy, trener - sędzia) Krzysztof Jakubowicz (trener – sekundant) oraz 4 kibiców. Maciek w tym roku zdobył już drugi raz miejsce medalowe na imprezie rangi mistrzowskiej – w maju zdobył wicemistrzostwo Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Legnicy – mówi tener. Wyjazd współfinansował Urząd Miasta Krosna w ramach realizacji zadania "Promocja miasta Krosna poprzez sport".

Image

To nie koniec sukcesów krośnieńskich karateków. Z Nałęczowa, gdzie rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Ogólnopolski Turniej Dzieci, Kadetów i Juniorów Młodszych, krośnianie przywieźli aż 5 medali! Na zawody w Nałęczowie wybrała się 5-osobowa grupa reprezentantów Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie: Weronika Hejnar, Aleksandra Kozubal, Kryspin Paradysz, Michał Półchłopek i Filip Szeller.

Filip Szeller wygrał zarówno w konkurencji KATA jak i w KUMITE, zdobywając łącznie 10 pkt.  Ponadto I miejsca w KATA w swoich kategoriach zdobyli: Aleksandra Kozubal i Kryspin Paradysz. Michał Półchłopek zajął III miejsce w KATA, a Weronika Hejnar  po bardzo dobrze wykonanym KATA zajęła IV miejsce.

Image

Łącznie zawodnicy z Krośnieńskiego KKK zdobyli 21 punktów zajmując tym samym 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej co jest nie lada wyczynem, biorąc pod uwagę ilość zawodników którzy na ten wynik pracowali – mówi Roman Woźniak.


Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Ginalska
Foto: UM Krosno
  • autor: Agnieszka Ginalska

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?