KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Świetny występ judoków UKS 15

W dniu 15.05.2010 r., w Tuchowie, rozegrany został Międzynarodowy Turniej Judo dzieci i młodzików (dziewcząt i chłopców). W turnieju startowało 275 zawodników i zaodniczek z 24 klubów, w tym 4 z Ukrainy i jeden ze Słowacji.

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego "Piętnastka" zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale. Ponadto dwóch zawodników uplasowało sie na V i VII miejscu. Złote medale zdobyli Paweł Stodolak i Aghajanyan Gurgen. Medale srebrne Gunia Jagoda i Bolesław Flejma. Miejsce V zajął Aghajanyan Narek, natomiast VII Paweł Świerk. Na szczególną pochwałę zasługuje Jagoda Gunia, gdyż była namłodszą zawodniczką w swojej kategorii wagowej i sprawiła najwięcej trudności zwyciężczyni turnieju, ulegając jej najniższą możliwą przewagą punktową.

Trenerem UKS "Piętnastka" jest Mirosław Nowicki.