KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Udany występ pływackiej ekipy z Krosna

Udany występ zaliczyła młodzieżowa drużyna pływacka MOSiR „Wodnik” Krosno, podczas Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w Dębicy, 12 i 13 czerwca 2010 roku. Krośnieński klub reprezentowało sześć zawodniczek i pięciu zawodników. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy poprawili swoje „życiówki”. Dziewięć razy stawali na podium.

Wśród dziewcząt prym wiodła Kamila Sznajder, która na dystansie 200 m stylem grzbietowym (czas 3:27,99) zajęła III miejsce. Sztafeta dziewcząt (4 x 100 m stylem dowolnym) zajęła III miejsce w składzie: Marysia Kundzierewicz, Ola Sobkowicz, Karolina Raś i Kamila Sznajder.

Liderem wśród chłopców był Alex Tkaczyk. Startował w siedmiu konkurencjach i po każdym występie stawał na podium. I tak: dwa pierwsze miejsca na 50 m dowolnym i na 200 m stylem zmiennym. Trzy drugie miejsca za: 100 m dowolnym, 200 dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Siódmy raz na podium stawał w drużynie (4 x 100m dowolnym) w składzie: Michał Młodecki, Tobiasz Gajewski, Erwin Kucharski i Alex Tkaczyk.

Bardzo dobrze wystartował Michał Młodecki, który na dystansie 100 m stylem dowolnym poprawił swój rekord życiowy o ponad 7 sekund!

Po tych zawodach ustalony został skład kadry „Wodnik” Krosno na Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu młodzików 13-letnich, które odbędą się od 2 do 4 lipca 2010 w Gorzowie Wielkopolskim. Wystartują w nich: Kamila Sznajder, Michał Młodecki i Aleksander Tkaczyk. Już od kilku tygodni intensywnie trenują pod czujnym okiem trenerów: Roberta Guzika i Wojciecha Borka.

Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych rekordów życiowych!