7 medali dla biathlonistów z Iwonicza-Zdroju

Wielkim sukcesem mogą cieszyć się zawodnicy IKN Górnik Iwonicz- Zdrój, którzy podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpacie 2013 zdobyli aż 7 medali. Iwoniccy biathloniści mają na koncie 2 złote medale, 4 srebrne i 1 brązowy.

Sukces biathlonistów
Liderem z Iwonicza okazał się Rafał Penar, który przywiózł ze sobą dwa złote krążki wywalczone w biegu sprinterskim i pościgowym. Drugie miejsce, czyli srebrny medal aż w trzech kategoriach (w "sprincie", "pościgu" i w biegu indywidualnym) zdobył Dawid Szwast. Trójka zawodników w IKN Górnik: Rafał Penar, Dawid Szwast i Kamil Chłap długo prowadziła w biegu sztafetowym, ale ostatecznie złoto zdobyła drużyna BKS WP-Kościelisko, brąz natomiast wywalczyli zawodnicy z MKS Duszniki Zdrój.

Dużem sukcesem mogą cieszyć się też młode biathlonistki z iwonickiej grupy: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając, które w sztafecie otrzymały brązowy krążek. Złoto przypadło dla BKS WP-Kościelisko, a srebro dla MKS Karkonosze Jelenia Góra.