Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Krośnianie Mistrzami Polski Amatorów PZN

Niedawno (17 marca br.)  przeprowadzono ostatni, siódmy bieg narciarski kończący cykl zawodów zaliczanych do rankingu Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Krośnianie: Jacek Staroń i Bogdan Kustroń, zawodnicy MLKS „ORLEW” Krosno-Suchodół zdobyli tytuł Mistrza Polski Amatorów PZN!

alt
Pierwszy z lewej Jacek Staroń i po prawej  Bogdan Kustroń MLKS "ORLEW" Krosno-Suchodół

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich PZN wzięło udział 414 zawodników z całej Polski. Do klasyfikacji końcowej organizator PZN zaliczył następujące biegi:

• Finał MPA w Wiśle - Kubalonce.

Mistrzostwo Polski Amatorów wywalczyli zawodnicy, którzy zgromadzili największą ilość punktów we wszystkich biegach. Uczestnicy zawodów przemierzali często dystans ponad 650 km, by dotrzeć na start kolejnych zawodów.

Najwięcej zwycięstw w całej edycji MPA odniósł Bogdan Kustroń (660 punktów), który aż 5 razy stawał na najwyższym podium i 2 razy zdobywał drugie miejsce. Jacek Staroń (620 punkty) natomiast zanotował 3 zwycięstwa i 4 razy plasował się na drugim miejscu.

Roman Piskało, również z MLKS „ORLEW” Krosno-Suchodół, w kategorii M-5 uplasował się na 6 miejscu z 219 punktami.