Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dwa srebrne medale "Mastersów"

Dwa srebrne medale zdobyli krośnieńscy Mastersi w Hajduszoboszlo na Węgrzech, gdzie w dniach 28-29 września 2013 odbyły się XII Międzynarodowe Zawody Pływackie w Pływaniu Masters.

REKLAMAZawody zostały rozegrane ku pamięci zmarłego przed czterema laty Dr Nagya, Sandor Tibor-a, wieloletniego działacza i współzałożyciela klubu pływackiego Debreceni Szenior Uszo Klub.

alt

Wśród 33 zgłoszonych klubów pływackich z Węgier (21), Rumunii (7), Słowacji (3) i Ukrainy (1), znalazła się skromna, dwuosobowa reprezentacja Klubu Pływackiego Masters Krosno, która jako jedyna reprezentowała nasz kraj na tej dwudniowej imprezie pływackiej.

Do zmagań na 50 metrowym basenie przystąpiło łącznie 155 zawodników i zawodniczek z 5 krajów, wśród nich krośnieńscy Mastersi, którzy zaprezentowali się w składzie: Maciej Koza w kategorii wiekowej C-III (35-39 lat) oraz Artur Kuryło w kategorii wiekowej D-IV (40-44 lata).

W pierwszym, sobotnim bloku zawodów, obaj nasi zawodnicy wystartowali w konkurencjach 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym, zajmując w swoich kategoriach miejsca tuż za podium, aż czterokrotnie.

Dopiero niedzielny blok zawodów zdecydowanie poprawił humory naszym zawodnikom, przynosząc medalowe rozstrzygnięcia w dwóch konkurencjach.

Najpierw w konkurencji 400 m stylem dowolnym, rozpoczynającej poranny blok zawodów, na 2 miejscu podium stanął Maciej Koza, by nieco później powtórzyć ten sam, wynik płynąc w konkurencji 100 m stylem motylkowym.

Nieco gorzej wiodło się natomiast Arturowi Kuryle, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii D-IV, płynąc w konkurencjach 400 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem dowolnym, dwukrotnie zajął 6 miejsce.

Był to pierwszy w historii krośnieńskiego klubu Masters występ na międzynarodowej arenie pływackiej. Jak się okazuje z pewnością nie ostatni, gdyż prędko posypały się kolejne zaproszenia, m. in. od kolegów z Ukrainy, na najbliższe październikowe Zawody w Pływaniu Masters do Kijowa, a także od słowackich koleżanek z SKP Koszyce na kwietniowe Mistrzostwa Słowacji w Pływaniu Masters, które odbędą się w przyszłym roku w Nitrze.

Więcej o Klubie na stronie internetowej: www.masters.krosoft.pl

(masters)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj