Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Wygrana MOSIR-u Krosno w Warszawie

W inauguracyjnym spotkaniu siedemnastej kolejki rozgrywek I ligi koszykarzy drużyna Tempcoldu AZS Politechniki Warszawskiej podejmowała zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno. Kibice zgromadzeni w warszawskiej hali byli świadkami emocjonującego widowiska. Obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmobilizowane. Stawką były nie tylko dwa punkty meczowe, ale także lepsza pozycja w walce o udział w fazie play-off.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie. Druga odsłona należała jednak do krośnian, którzy do przerwy wygrywali 35:32. Podobny przebieg miały trzecia i czwarta część pojedynku. Przed ostatnią kwartą podopieczni trenera Michała Barana wygrywali jednym oczkiem. Czwarta odsłona była niezwykle wyrównana. Na kilkanaście sekund przed końcem po rzucie za trzy punkty Michała Jankowskiego na prowadzenie wyszli gospodarze, ale skuteczna akcja Dariusza Oczkowicza pozwoliła zespołowi z Krosna odnieść minimalne zwycięstwo.

Gospodarze trafili aż jedenaście rzutów zza linii 6,25 metra, jednak nie pomogło to Akademikom w odniesieniu wygranej. Prym w warszawskiej drużynie wiedli Michał Nowakowski, Mateusz Ponitka i Michał Jankowski. Wymieniona trójka osiągnęła dwucyfrowe zdobycze punktowe.