KOSZYKÓWKA: Bez zwycięstwa w Nowym Roku

KOSZYKÓWKA: Bez zwycięstwa w Nowym Roku Fot. Dariusz Błażejowski / BasketKrosno.pl

W niedzielny wieczór (10 stycznia) koszykarze Miasta Szkła Krosno niespodziewanie ulegli na własnym parkiecie drużynie Elektrobud-Investment ZB Pruszków 73:80.

Mecz lepiej rozpoczęli goście prowadząc w 1. kwarcie 11:4. Podopieczni Marcina Radomskiego odrobili większość straty i po pierwszych 10 minutach spotkania tracili do przeciwnika tylko 2 oczka (13:15).

W drugiej kwarcie Biało-Zieloni rozkręcili się a po trójce Matausza Szczypińskiego prowadzili 35:30. Wydawało się że Krośnianie pójdą za ciosem jednak zawodnicy z Pruszkowa nie pozwalali odskoczyć gospodarzom.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem koszykarzy Miasta Szkła Krosno 40:37. Kibice z Krosna śledzący relację live sądzili, że ich drużyna po zmianie stron zdominuje przeciwnika. Jednak w 3 kwarcie to drużyna gości mocno broniła i skutecznie rzucała czego efektem było 27 rzuconych punktów przy 11 Krośnian.

Na początku ostatniej kwarty Pruszkowianie prowadzili nawet 55:74. Zawężona rotacja i brak na parkiecie Romana Janika spowodowała zadyszkę przyjezdnych. Krośnianie ruszyli w pościg i mozolnie odrabiali straty. Jednak przewaga była zbyt duża aby tego dnia dogonić przeciwnika.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Pruszkowa był Michał Kierlewicz - 36 punktów i osiem zbiórek. Wśród gospodarzy najwięcej punktów zdobył Piotr Wieloch 18.

Miasto Szkła Krosno - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 73:80 (13:15, 27:22, 11:29, 22:14)

Punkty dla Miasta Szkła Krosno: Wieloch 18, Żmudzki 14, Czujkowski 10, Oczkowicz 10, Szczypiński 8, Konopatzki 6, Krzywdziński 5, Ciesielski 2.

Fotorelację z meczu możecie zobaczyć - tutaj.