KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto Szkła Krosno - Dziki Warszawa. Arcyważny pojedynek już w niedzielę

Miasto Szkła Krosno - Dziki Warszawa. Arcyważny pojedynek już w niedzielę Fot. Dariusz Błażejowski / BasketKrosno.pl

W sobotę, 6 marca krośnieński zespół Biało-Zielonych czeka arcyważny pojedynek w kontekście walki o playoffy. Gościem Szklanego Teamu będzie beniaminek Suzuki 1. Ligi, zespół Dziki Warszawa.

W drużynie z Warszawy gra dwóch bardzo dobrze znanych z występów w krośnieńskim zespole zawodników - pochodzący z Podkarpacia Grzegorz Grochowski oraz Paweł Krefft. W warszawskim zespole można znaleźć również innych zawodników z doświadczeniem z ekstraklasowych parkietów - Mateusza Jermakowicza czy wychowanka Stali Stalowa Wola Piotra Pamułę.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Dzików 69:61 mimo, że po 30 minutach meczu to Biało-Zieloni prowadzili 52:45. Niestety przegrana przez Szklany Team ostatnia kwarta meczu 24:9 uniemożliwiła zwycięstwo w tym pojedynku.

Mecz z Dzikami Warszawa, podobnie jak większość spotkań w tym sezonie rozegrany zostanie bez udziału publiczności, można go jednak obejrzeć w Internecie dzięki bezpłatnej transmisji na TVCOM.PL.

Sobotnie spotkanie z drużyną Dziki Warszawa dedykowane jest sponsorowi strategicznemu zespołu Miasto Szkła Krosno - Grupie PKN Orlen. Największa firma z branży paliwowo-energetycznej w Europie Środkowo-Wschodnie od dwóch sezonów wspiera krośnieńską koszykówkę i liczymy, że będzie tak również w kolejnym sezonie.

Krośnieński Klub Koszykówki wierzy, że mimo braku kibiców na hali sportowej - spotkanie będzie bardzo emocjonującym widowiskiem, które dostarczy wielu sportowych emocji oraz przybliży Szklany Team do zajęcia miejsca premiowanego grą w fazie placów Suzuki 1. Ligi.

Początek meczu z zespołem Dziki Warszawa o godz. 17:00. Start transmisji na TVCOM.PL piętnaście minut przed pierwszym gwizdkiem meczu.

• autor: Szymon Gorczyca (KKK), (red.)