Koszykówka: Derby dla Krosna!

Pewne zwycięstwo zanotowali ponownie krośnieńscy koszykarze. Pokonali oni we własnej hali przemyską Polonię 85:73. Była to druga kolejna wygrana biało-zielonych na swoim parkiecie, znacznie przybliżająca podopiecznych Dusana Radovica do gry w fazie play-off.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy. Miejscowi szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (11:2 w czwartej minucie), którego nie oddali już do końca derbowego pojedynku. Gościom co prawda głównie za sprawą Płocicy i Musijowskiego udało się odrobić część strat, jednak końcówka pierwszej kwarty należała do krośnian, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 25:18. Pierwsze fragmenty drugiej odsłony wczorajszego spotkania należały do przyjezdnych.  Celny rzut za 2 Przewrockiego oraz akcja „2+1” Zabłockiego pozwoliły podopiecznym Mariusza Zamirskiego na zmniejszenie strat do zaledwie dwóch „oczek”. Ciężar gry po stronie miejscowych wziął na siebie Pisarczyk, po którego akcjach gospodarze odskoczyli po raz kolejny na kilkanaście punktów. Do przerwy MOSiR prowadził już 45:30.

Trzecia kwarta wczorajszego pojedynku to walka punkt za punkt obu ekip. Prym wśród gości w tej odsłonie meczu wiedli najlepsi w ich szeregach tego dnia Płocica i Musijowski. Głównie dzięki ich dobrej grze udało się „Przemyskim Niedźwiadkom” zmniejszyć przewagę nieźle dysponowanych krośnian.

Początek czwartej kwarty to dwa celne rzuty za 3 graczy z Przemyśla, po których przyjezdni zdołali zniwelować dzielący ich od gospodarzy dystans do zaledwie 9 „oczek”. Od tego momentu nastąpił okres lepszej gry miejscowych, którzy po celnych rzutach z dystansu Misiewicza i Oczkowicza, oraz skutecznie wykończonych kontratakach wyszli na najwyższe w tym spotkaniu - dziewiętnastopunktowe - prowadzenie (76:57 w trzydziestej czwartej minucie). Gościom co prawda po raz kolejny udało się odrobić część strat, jednak podopieczni Dusana Radovica nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla zespołu z Krosna zdobył Salamonik. Niezłe zawody rozegrali także Misiewicz, Pisarczyk i Oczkowicz, a świetnie grą miejscowych kierował Łączyński. Wśród przyjezdnych jedynie najlepiej punktujący gracz wczorajszego spotkania - Płocica i doskonale znany w Krośnie Musijowski próbowali nawiązać skuteczną walkę z gospodarzami.

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno – BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl 85:73 (25;18, 20:12, 19:21, 21:22)
Krosno: Salamonik 19, Łączyński 18, Misiewicz 14, Pisarczyk 12, Oczkowicz 7, Adamczewski 6, Cielebąk 5, Paul 2, Bołd 2, Glapiński 0
Przemyśl: Płocica 26, Musijowski 16, Zabłocki 7, Kolowca 7, Wyka 6, Mikołajko 4, Bal 4, Przewrocki 2, Partyka 1