Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Koszykówka: MOSiR Krosno niepokonany. Wygrany mecz w Jaworznie

Nie było niespodzianki w Jaworznie. Napędzeni Krośnianie nie zlekceważyli beniaminka i od pierwszego gwizdka narzucili gospodarzom swój styl gry. Na niespełna pięć minut do końca pierwszej kwarty podopieczni Dusana Radovica wygrywali już 18:3 ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakoczyła się  wynikiem 22:10 dla MOSiR-u.

alt

Druga kwarta była już bardziej wyrównana mimo, że inicjatywa wciąż należała do naszego zespołu. Najskuteczniejsi w tej części spotkania w szeregach Krośnian byli Dariusz Oczkowicz 7 punktów, Grzegorz Grochowski i Wojciech Fraś po 5. Po przerwie ponownie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Mimo wysokiego wprowadzenia podopieczni Dusana Radovica wychodzili wysoko w obronie  dało to pozytywny skutek gdyż gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na obronę naszego zespołu i na koniec 3 kwarty przewaga MOSiR-u sięgnęła 27 punktów (67:40).

Początek ostatniej odsłony meczu nie uległ zmianie za sprawą celnego rzutu Pawła Bogdanowicza a następnie dwóm „trójkom” Dariusza Wyki i Dawida Adamczewskiego przewagą wzrosła do 30 punktów. Najwyższe prowadzenie biało zielonych 31-punktami miało miejsce na około 3 i pół minuty do końca meczu za sprawą kolejnej celnej „3” Dariusza Wyki. Ostatecznie czwartą kwartę wygrali minimalnie gospodarze 21:19 a w całym meczu wysoko ulegli naszemu zespołowi  61:86 (10:22, 17:21, 13:24, 21:19).

Dusan Radovic dał w tym spotkaniu zagrać wszystkim zawodnikom i wszyscy zanotowali na swoim koncie zdobycze punktowe. W szeregach gości na wyróżnienie zasługują Patryk Przyborowski ( 15pkt. 5 zbiórek), Damian Janiak (11 punktów) i Daniel Goldammer (9 pkt. 5 zbiórek).

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - MOSiR PBS Bank KHS Krosno 61:86 (10:22, 17:21, 13:24, 21:19)

Punkty dla MOSiR: Grochowski 16, Salamonik 14, Oczkowicz 12, Fraś 11, Bogdanowicz 8, Wyka 8, Adamczewski 6, Pisarczyk 6, Musijowski 3, Malczyk 2.