Postraszyli Rosą Radom

Niestety nie udało się Krośnianom wygrać z wyżej notowaną Rosą Radom w 2 rundzie rozgrywek Intermarche Basket Cup.

Goście rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 8:2 po trafieniu Jakuba Zalewskiego. Krośnianie nie poddali się i za sprawą skutecznej gry Dariusza Wyki, Michała Musijowskiego oraz Dawida Adamczewskiego zredukowali straty a nawet wyszli na 1  punktowe prowadzenie 12:11. Zawodnicy Rosy ponownie odzyskali prowadzenie jednakże biało zieloni byli blisko rywala nie pozwalając na powiększenie przewagi.

Ostatecznie 1 kwartę wygrali Radomianie 16:17. Druga kwarta to wyrównana walka vice lidera 1ligi z 7 drużyną TBL i minimalna przegrana 19:21. Podopieczni serbskiego szkoleniowca schodzili na przerwę przegrywając 35:38. Po zmianie stron zespół z Radomia zbudował kilkupunktową przewagę, którą uważnie pilnował.

Pomiędzy 4 a 6 minuta 3 kwarty Krośnian dopadł kryzys rzutowy co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Rosy którzy za sprawą "3" Dłoniaka, celnych rzutów Korie’go i kolejnej trójki Łukasza Majewskiego doprowadzili do najwyższego prowadzenia w meczu 44:60. Wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone.

Celne rzuty dobrze dysponowanego tego dnia Dariusza Wyki i Wojciecha Frasia zmniejszyły straty na koniec trzeciej odsłony pojedynku. Ostatnią kwartę meczu otworzył celną "3" Marcin Malczyk dając kolegom impuls do odrabiania strat. Podopieczni Dusana Radovica z każdą mijającą minutą spotkania zmniejszali straty do Rosy Radom.

Po celnym rzucie z wyskoku za 2 pkt Dawida Adamczewskiego a następnie celnej "3" Sali’ego Krośnianie zbliżyli się do rywali na 2 punkty (67:69). Na 35 sekund do końca meczu trener gości wziął czas. Po wznowieniu gry Kirk Archibeque rzutem z wyskoku próbował zdobyć kolejne 2 ważne punkty dla swojego zespołu. Rzut okazał się niecelny jednakże po kilkukrotnej próbie dobotki w końcu piłka znalazła drogę do krośnieńskiego kosza.

Krośnianie próbowali jeszcze w ostatnich 15 sekundach odwrócić losy spotkania niestety bardziej doświadczeni zawodnicy Rosy nie pozwolili wyrwać sobie zasłużonego zwycięstwa. Mimo przegranej zespół MOSiR PBS Bank KHS Krosno zagrał bardzo dobre zawody i niewiele brakło aby sprawił niespodziankę. Kibice byli świadkami ciekawego i emocjonującego spotkania.

MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Rosa Radom 67:71 (16:17, 19:21, 15:24, 17:9).

MVP spotkania został wybrany Wojciech. Emocjach jakie towarzyszyły dzisiejszemu spotkaniu z Rosą Radom kwituje najlepsza akcja meczu Dariusza Wyki! Zapraszamy do obejrzenia tutaj.

Punkty dla MOSiR-u: Wyka 18, Salamonik 12, Fraś 11, Musijowski 8, Adamczewski 8, Pisarczyk 5, Malczyk 5, Bogdanowicz 0.

Punkty dla Rosy: Archibeque 14, Lucious 14, Dłoniak 12, Witka 9, Majewski 8, Łączyński 4, Adams 3, Kardaś 3, Jeszke 2, Zalewski 2, Radke 0.