Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pobiegli Szlakiem Partyzantów z Lubatowej

W niedzielę, 25 lipca br., odbyła się siódma edycja biegu przełajowego, poświęconemu pamięci partyzantów z Lubatowej, pomordowanych przez hitlerowców w 1944 roku.

REKLAMAPomimo ulewnego deszczu zawody zgromadziły około 80 uczestniczek i uczestników, rywalizujących w 5 kategoriach wiekowych. Trasa wyścigu obfitowała w liczne i strome podbiegi, które w ulewnym deszczu zamieniały się w błotniste tory przeszkód. Na przekór tym ekstremalnym warunkom pogodowym, kolejni uczestnicy biegu meldowali się na mecie w doskonałych nastrojach. – Słuchajcie! Rok temu miałam operację kręgosłupa, ale da się biegać! Ostatni raz trzy lata temu tu biegałam – mówiła po przebiegnięciu linii mety zmęczona, ale rozentuzjazmowana Małgorzata Oleksyk z Ustrzyk Dolnych.

– Cieszymy się, że pomimo fatalnej aury, frekwencja była duża. Będziemy się starać, aby w przyszłości uatrakcyjniać nasz bieg – zapewnia Stanisław Zając – prezes Towarzystwa Miłośników Lubatowej, głównego organizatora imprezy.

Zwieńczeniem sportowej rywalizacji była ceremonia wręczenia nagród. Medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. zegarki markowej firmy) wręczali biegaczom: Paweł Pernal – burmistrz Iwonicza-Zdroju oraz wiceburmistrz Wiesław Polek.

Szczegółowe informacje na temat historii, przesłania oraz wyników dotychczasowych edycji biegu znajdują się na stronie internetowej bieg.lubatowa.pl.

Żródło: iwonicz-zdroj.pl
Foto: stock

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj