Sportowy sukces krośnieńskich policjantów Polecamy

Sportowy sukces krośnieńskich policjantówDrużyna krośnieńskich policjantów zajęła III miejsce na 7 Mistrzostwach Polski Policjantów w Biegu Maratońskim. To kolejna duża impreza, w której uczestniczyli nasi biegacze. Maraton w Dębnie to duża, cykliczna impreza wpisana w kalendarz Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w której startują biegacze z całego świata.

W minioną niedzielę (19 bm.) na starcie 36-go już biegu, stanęło 775 zawodników, którzy mieli do pokonania regulaminowe 42,195 km.

Wśród uczestników było czterech policjantów z Krosna, Józef Urbański, Jerzy Barczentewicz, Wiktor Urban i Dariusz Pasterczyk, którzy do startu przygotowywali się przez kilka miesięcy. Nasi koledzy nie mogli się wprawdzie równać z zawodowcami z Kenii, Ukrainy czy polskich klubów sportowych, ale z powodzeniem rywalizowali z innymi policjantami w ramach 7 Mistrzostw Polski Policjantów w Biegu Maratońskim. Była to jedna z kilku klasyfikacji przewidzianych w imprezie.

Krośnieńscy policjanci ukończyli rywalizację na III miejscu. Dzisiaj odebrali gratulacje od zastępców komendanta miejskiego. Zdobyty puchar dołączył do znajdującej się w komendzie okazałej kolekcji trofeów sportowych.

Biegi długodystansowe to prawdziwa pasja naszych kolegów.