Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Baja Inter Cars zakończył sezon cross country [ZDJĘCIA]

Baja Inter Cars zakończył sezon cross country [ZDJĘCIA] Fot. Marek Marczak

21 i 22 października, w okolicy Żagania i Szprotawy odbył się rajd samochodów terenowych Baja Inter Cars. Wydarzenie, to 7. ostatnia eliminacja cykli: Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST) oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). Rajd należy również do mistrzostw FIA CEZ Cross Country oraz Mistrzostw Republiki Czeskiej w rajdach terenowych.

REKLAMAPuchar Polski terenówek zgromadził największą liczbę załóg, zgłosiły się 24 ekipy. W akcji na poligonie pojawiło się ponad 20 ekip z Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Sobotni odcinek to wyznaczony na lotnisku w Szprotawie prolog. Próba liczyła 6,37 km i nie kryła większych terenowych trudności. Trasa, to równe, dość szybkie partie położone na mało wyboistej, twardej nawierzchni - trawiastej i piaszczystej. Drobne koleiny na zakrętach to dla pojazdów z napędem 4x4 niewielka przeszkoda, ale szybki najazd często kończył się podbiciem auta i jazdą na dwóch kołach.

Na zawodników startujących w Mistrzostwach Polski, Czech i Europy Centralnej czekała jedna mała zmiana w harmonogramie. Zamiast odcinka Świętoszów pojechali oni na nieco krótszy wariant (34,36 km) próby Karliki. Wielu z nich przywitało wizytę na poligonie z zadowoleniem, bo jak twierdzili - mogli przekonać się o stanie nawierzchni na najtrudniejszym odcinku rajdu. Rzeczywiście, próba ta nie jest łatwa - w czołgowiskach nie brakuje wody i trzeba wykazać się rozwagą.

W niedzielę, padający deszcz mógł dość mocno wpłynąć na rywalizację w Baja Inter Cars. Choć o poranku trochę się rozpogodziło, to jednak położony na poligonie w Żaganiu odcinek Karliki (mierzący blisko 80 km i pokonywany dwa razy) krył wiele mokrych niespodzianek. Najtrudniejszy fragment trasy to licząca około 1,5 km prosta "czołgówka" z rowami wypełnionymi wodą. Na szczęście obyło się bez większych strat w sprzęcie - w końcu to rajd terenowy i zawodnicy niejedną próbę offroadową mają na koncie.

Druga z niedzielnych prób to odcinek Szprotawa - taki sam, jak podczas prologu. Było nieco bardziej mokro niż w sobotę, ale poza ochlapanymi wodą i błotem zgromadzonymi kibiców, nikt nie mówił o problemach.

aj/red.
Fot. Marek Marczak

  • autor: aj/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj