Zimowe zmagania na lotnisku

43 załogi stanęły na linii startu II Zimowego Super Oesu. Organizatorzy zadbali o to, żeby kolejna edycja stała na wyższym poziomie niż przednio. Stworzono nową  trasę o długości ok. 2 kilometrów, z jedną długą prostą, na której każdy z zawodników wykonywał 2 okrążenia. Zlokalizowano ją tym razem po prawej stronie drogi, dzielącej lotnisko, na starym pasie startowym.

Przed startem zawodów o komentarz poprosiliśmy uczestników rajdu, duet Grzegorz Hajdamowicz i Grzegorz Przybyła. - Trasa bardzo wymagająca. Trudna technicznie, ale szybka zarazem. Przewagę będą miały auta z napędem na cztery koła np. Subaru Impreza - mówi Hajdamowicz. - Ale nasz "Poldek", istny potwór, drift machine, jest stworzony do dawania radości kibicom i to dla nich jedziemy w tym wyścigu - dodaje z uśmiechem Grzegorz Przybyła.

Pomimo kilku stopni poniżej zera nie zabrakło kibiców i miłośników sportów samochodowych. Kierowcy rywalizowali między sobą w 6 klasach:

Gość
Pierwsze miejsce zajął duet Mikołajczyk Dariusz i Groszek Krzysztof - z czasami 191,54 i 197,68, za nimi Piterak Krzysztof i Gazda Piotr 191,76 i 199,11. A na 3 miejscu Piękoś Szymon i Materniak Piotr - czasy kolejno 342,63 i 187,80.

Klasa 4
Na podium stanął duet Radwański Adam i Król Andrzej - czasy 171,37 i 180,81. Drugie miejsce zajęli Maźnicki Wojciech i Stec Kamil, zdobywając wyniki 192,47 i 197,56. Ostatnie miejsce na podium wyjeździli Szuryn Jakub i Szuryn Sabnitz - 199,60 i 202,60.

Klasa 3
Pierwsze miejsce - Typrowicz Rafał i Drabik Bartłomiej - wyniki 177,79 i 179,70. Drugie miejsce zajęli Wojdyło Maciej i Wojewódka Paweł z czasami 213,59 i 203,41. Miejsce 3 - Janowski Marcin i Szałajda Artur z czasami 213,06 i 212,00.

Klasa 2
Duet Panaś Daniel i Jurczak Joanna stanął na podium z czasami 177,91 i 178,71, za nimi Bargieł Bartłomiej i Filar Paweł z wynikami 205,37 i 197,82. Na ostatnim miejscu podium stanęli Zatwarnicki Rafał i Pękosz Sławomir, którzy zdobyli czasy 206,31 i 198,52.

Klasa 1
Pierwsze miejsce zajął duet Ginalski Rafał i Gazda Piotr- z czasami 188,64 i 193,10. Na drugim miejscu stanęli Dubis Piotr i Drabik Bartłomiej 200,73 i 211,17. A na 3 Ziobro Damian i Patryn Paweł - czasy kolejno 234,16 i 198,65.

RWD
Na podium stanęli Kucza Adam i Komornicki Tomasz- czasy 207,40 i 198,50. Drugie miejsce zajęli Sikora Jan i Sikora Barbara zdobywając wyniki 209,68 i 216,57. Ostatnie miejsce na podium wyjeździli Kańka Marcin i Drabik Bartłomiej - 214,36 i 220,35.

Jak widać po wynikach, z każdym przejechanym okrążeniem, trasa stawała się coraz bardziej śliska i zarazem wymagająca dla kierowców.

W klasyfikacji generalnej prowadzi para Radwański Adam i Król Andrzej - 27 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą tylko 2 punktów, znajdują się Typrowicz Rafał i Drabik Bartłomiej. Czołową trójkę zamyka duet Panaś Daniel i Jurczyk Joanna z dorobkiem 12 punktów.

Na koniec imprezy zaplanowano 2 przejazdy pokazowe. Wszyscy kibice zeszli z trasy przejazdu. W pierwszym, na linii startu, stanął kierowca Quada - Michał Włochal, który pokazał bardzo brawurową jazdę na wyślizganej powierzchni trasy.

Za nim Szymon Piękoś, kierowca Hondy Civic, uzbrojonej w koła z kolcami oraz kamerę portalu sportkrosno.pl, pokazał swoje umiejętności i w pięknym stylu dojechał do mety.

Automobilklub planuje organizację kolejnych imprez w zimowej scenerii, w której uczestnicy walczyć będą o miano Mistrza Krośnieńskiej Ligi Zimowej, zarówno w swoich klasach, jak i klasyfikacji generalnej.