KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

III runda Pucharu OFF-ROAD PL wystartowała

III runda Pucharu OFF-ROAD PL wystartowałaW Dynowie na Podkarpaciu rozpoczęła się finałowa, III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Imprezę zainaugurowały dziś konferencja prasowa oraz honorowy start załóg na rynku w Dynowie. Pierwszą próbą dla załóg był prolog rozegrany na torze off-roadowym w Łubnie. Wygrała go załoga Remiszewski/Włodek w klasie Extreme, a w Adventure triumfowali bracia Prabuccy. 

REKLAMA


Przez najbliższy weekend Podkarpacie będzie stolicą polskiego off-roadu. To właśnie w malowniczych plenerach południowej Polski rozegra się decydujące zmaganie o off-roadowy Puchar Polski. Na Rynek w Dynowie, na start honorowy przybyło 45 załóg: 17 z klasy Extreme i 28 z Adventure. Po uroczystej prezentacji, załogi udały się na tor off-roadowy w pobliskim Łubnie, gdzie został rozegrany prolog.

W klasie Extreme pierwsze miejsce wywalczyła sobie załoga z numerem 18 Jacek Remiszewski i Daniel Włodek i tym samym wywalczyli sobie pierwszeństwo startu do etapu nocnego. Drugi najlepszy czas należał liderów w klasyfikacji generalnej Pucharu: Zbigniewa Popielarczyka i Rafała Trwogi. Z trzecim czasem na mecie prologu zameldowała się załoga Głowacki/Górny.

Image
 
W klasie Adventure najlepsza okazała się załoga Mariusz Kulak/ Maciej Tarnowski. Drugie miejsce wywalczyli Dariusz Wrona i Artur Chudyba. Trzeci czas należał do załogi z numerem 67 Tomasz Prabucki i Szymon Prabucki.

Pomimo zmiennej i chłodnej pogody zarówno start honorowy jak i prolog zgromadziły dużą ilość kibiców. Organizatorzy liczą również na dużą frekwencję również na następnych odcinkach specjalnych.

Ostatnia runda Pucharu OFF-ROAD PL to zwieńczenie zaciekłej, sportowej rywalizacji z dwóch poprzednich rund, które rozegrano kolejno: w maju w Bojanowie i w sierpniu w Ostródzie. Dynów po raz drugi gości uczestników najstarszego i najbardziej znanego cyklu rajdów sportowo-przeprawowych w Polsce. Centrum dowodzenia III rundy Pucharu OFF-ROAD PL mieści się w zabytkowym, późnoklasycystycznym pałacu w Nozdrzcu.

Katarzyna Gąsiorek
  • autor: Katarzyna Gąsiorek

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?