Sezon GSMP 2010 zakończony!

Niedzielny poranek przywitał kierowców mokrą nawierzchnią, co zmusiło uczestników do jazdy na pierwszym przejeździe na oponach deszczowych lub intermediatach. Wraz z upływem czasu, na trasie robiło się coraz cieplej i bardziej sucho. Tuż przed zakończeniem wyścigu, w trakcie drugiego podjazdu wyścigowego, niebo ponownie się zachmurzyło, jednak na szczęście dla startujących nie spadł deszcz.

Ostatnia w tym sezonie runda GSMP, przyciągnęła na trasę jeszcze większą liczbę kibiców, niż w roku ubiegłym. Wszyscy gorąco dopingowali zawodników.
Kierowcy również stanęli na wysokości zadania i zapewnili kibicom moc emocji podczas ostatniej rundy. Najlepszy w kwalifikacji generalnej okazał się Marcin Bełtowski, który podczas drugiego podjazdu wyścigowego ustanowił nowy rekord trasy samochodów turystycznych- 2.27.856.

Całe zawody, tak samo jak w sobotę wygrał Andrej Krajci w Loli 96, poprawiając własny rekord z sobotniego wyścigu do poziomu 2.22.299.

Drugi na mecie w samochodach turystycznych, tuż za Bełtowskim był Paweł Dytko, który tym samym zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski GSMP 2010. Na trzecim miejscu uplasował się ulubieniec kibiców Igor Drotar. Mistrz Polski GSMP 2010 Mariusz Stec nie ukończył drugiego podjazdu wyścigowego, ponieważ w Lancerze zerwał się pasek klinowy.

Zwycięscą przednio- napendówek został Tomek Myszkier, startujący Seatem Leonem Supercopa. Klasa samochód historycznych zdominowana została przez Jerzego Gołębiowskiego, który Escortem Cosworth dał pokaz swoich umiejętności i możliwości samochodu na zakończenie sezonu.
 Zakończenie sezonu GSMP możemy tym samym zaliczyć do bardzo udanych. Sobotnio- niedzielne zawody w Załużu, przebiegły bez żadnych problemów. Dopisała nie tylko pogoda, ale również niesamowita ilość kibiców na trasie.

Przypominamy, że 36 Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski, odbył się w ramach współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013, projektu "Bezpieczne Drogi".