Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Świetna postawa i triumf Beniaminka w międzynarodowym turnieju "ORLEN Beniaminek Krosno Cup"!

Świetna postawa i triumf Beniaminka w międzynarodowym turnieju "ORLEN Beniaminek Krosno Cup"! Fot. Michał Rysz

22 i 23 lutego w Krośnie rozgrywany był turniej "ORLEN Beniaminek Krosno Cup" w kategorii wiekowej U-11. W piłkarskich zmaganiach drużyn z rocznika 2009 udział wzięło 18 drużyn z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier. W ciągu dwóch dni na murawie w "PROFBUD Arenie" rozegrano 81 futbolowych spotkań, w których padło 420 goli!

REKLAMAW pierwszy dzień rozgrywana była faza grupowa, której mecze decydowały o rozstawieniu w grupach finałowych drugiego dnia turnieju. Spora ilość spotkań stojących na wysokim poziomie, w których można było pokusić się o wytypowanie faworytów do rywalizacji o medale. Wśród dobrze spisujących się zespołów był Beniaminek PROFBUD Krosno. "Biało-niebiescy" wygrali wszystkie spotkania w fazie grupowej mierząc się z ukraińskimi zespołami FC Stryj i Atlet Kijów oraz polskimi drużynami KSPN Pogoń Kraków, APMT Polska i TOP 54 Biała Podlaska.

Podczas fazy finałowej wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy "Złotą", "Srebrną" i "Brązową". W ten dzień można było oglądać wiele zaciętych i wyrównanych spotkań, a znakomicie na murawie prezentowali się gospodarze. Zawodnicy Beniaminka grali ofensywnie, stwarzali sobie sporo sytuacji podbramkowych i skutecznie je wykorzystywali zasłużenie wygrywając mecze z KS Zakopane, Sandecją Nowy Sącz, Arkonią Szczecin i STF Champion Warszawa co dało krośnianom triumf w całym turnieju!

- Bardzo dobra postawa całej drużyny. Patrząc całościowo na turniej z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że graliśmy po prostu najlepiej. Jednak nie możemy osiadać na laurach i musimy nadal ciężko pracować - skomentował na gorąco sukces swojej drużyny trener Radosław Gromala.

Ciekawie było także w rywalizacji o pozostałe miejsca, srebro wywalczyli zawodnicy Atletu Kijów, a brąz Arkonii Szczecin. Tuż za podium znaleźli się chłopcy z Sandecji Nowy Sącz, KS Zakopane i STF Champion Warszawa. "Grupę Srebrną" wygrał słowacki CFT MFK Vranov, a "Brązową" Tarnovia Tarnów. W sumie w składach 18 drużyn było 205 zawodników.

Bardzo dobra postawa drużyny Beniaminka miała odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. "Najlepszym Zawodnikiem" turnieju wybrano Antoniego Kobosza, a tytuł "Króla Strzelców" wywalczył Miłosz Kubal, który w ciągu dwóch dni strzelił 14 goli i o jedno trafienie wyprzedził kolegę z drużyny Kacpra Zająca. W zespole "TOP 7" znaleźli się także przedstawiciele innych drużyn: "Najlepszy Bramkarz" Łukasz Nowak (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin), Iwo Kupidura (STF Champion Warszawa), Kristian Jendrus (CFT MFK Vranov) i Mykyta Shynkarenko (Atlet Kijów).

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wszystkie drużyny otrzymały upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów, a zespoły, które zajęły miejsca na podium pamiątkowe szklane medale i statuetki wykonane przez firmę DECOR. Zawodnicy z drużyny "TOP 7" otrzymali także specjalnie przygotowane dla nich koszulki wykonane przez firmę CUTLINE, która ufundowała także nagrodę dla "Najsympatyczniejszej drużyny", a została nią ekipa STF Champion Warszawa. Nagrody uczestnikom turnieju wręczali Pani Joanna Kubit (Dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie), Ryszard Rabski (Prezes Zarządu Fundacji Bóbrka), Witold Skiba (radny Krosna i przedstawiciel Grupy EUROMED) oraz Grzegorz Raus (Dyrektora Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno).

Zwycięska drużyna Beniaminka zagrała w składzie: Hubert Klara - Błażej Chilik, Antoni Kobosz, Szymon Krówka, Miłosz Kubal, Bartosz Okólski, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Kacper Zając, Jakub Zygmunt. Trenerzy Radosław Gromala i Paweł Tomkiewicz.

Organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Kronso, a głównym sponsorem piłkarskich zmagań młodych zawodników w turniejach "ORLEN Beniaminek Krosno Cup" jest firma PKN ORLEN.

Partnerzy turnieju: Decor, Dwór Ostoia, Glasmark, Cutline, PrezentArnia, CSM Online, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, IWAN - Materiały Budowlane i FLOEN.

wk
Fot. Michał Rysz

  • autor: wk

1 komentarz

  • Janek

    Gratulacje! Oglądałem większość meczy Beniaminka na Youtube i byłem pod wrażeniem gry zespołu, ogromne brawa dla trenerów, bo widać, że wykonują niesamowitą pracę na treningach. Tak trzymać Beniaminek!

    Zgłoś nadużycie Janek czwartek, 27, luty 2020 07:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj