KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XII raz o Puchar Starosty Krośnieńskiego

1 sierpnia na stadionie  w Kobylanach odbył się XII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krośnieńskiego. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło dziewięć drużyn: GLKS „Karpaty” Klimkówka, LKS „Jasiołka” Jaśliska, ZKS „Nafta” Jedlicze, LKS „Victoria” Kobylany, KS „Przełęcz” Dukla, LUKS „Partyzant Mal-Bud” Targowiska, LKS „Sparta” Draganowa, LKS Lubatowa, LKS „Dwór” Kombornia.

 

REKLAMA


 


Zespoły podzielono na trzy grupy, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy awansowali do dalszych gier, kontynuowano rozgrywki przyjętym systemem. Rywalizacja była zacięta, a mecze wyrównane. Turniej o Puchar Starosty Krośnieńskiego wygrała „Nafta” Jedlicze, drugie miejsce zajęli gospodarze – „Victoria” Kobylany, trzecią lokatę wywalczyła drużyna „Sparta” Draganowa. Łukasz Szczurek z klubu „Victoria” Kobylany został najlepszym bramkarzem turnieju.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsora strategicznego firmy KROS – SPORT z Krosna.

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc puchary i nagrody ufundowali: starosta krośnieński Jan Juszczak (stroje, getry i piłki), wójt Chorkówki Andrzej Koniecki (piłki), prezes OZPN Jan Ciupka, firma KROS – SPORT. Dodatkowe nagrody ufundował wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Rzońca.
Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczali poseł Piotr Babinetz, starosta Jan Juszczak, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek,  zastępca wójta gminy Chorkówka Dariusz Bator, prezes Jan Ciupka, Krzysztof Zborowski współwłaściciel firmy  KROS – SPORT.

Wśród gości, którzy przybyli na imprezę znależli się m.in. senator RP Alicja Zając, wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Rzońca, wójt gminy Jaśliska Maria Kaczor, burmistrz Jedlicza Zbigniew Sanocki, Czesław Nowak, radni  powiatowi oraz mieszkańcy gminy.

Dokładnie o godzinie 17.00 przerwano turniej by oddać hołd poległym w powstaniu warszawskim.

Spotkanie oficjalnie zamknęli organizatorzy turnieju. Starosta Jan Juszczak podziękował wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę i grę, kibicom za liczne przybycie, gospodarzowi obiektu  oraz sędziom, którzy przez cały dzień wytrwale pracowali. – Turniej ten  organizujemy od 12 lat, jest to forma propagowania sportu, ale również integracja mieszkańców powiatu krośnieńskiego – przypomniał starosta. W turnieju biorą udział drużyny z całego powiatu, jako reprezentacje poszczególnych gmin. Są to zwycięzcy turniejów gminnych – o puchar wójta czy burmistrza. Przyjęliśmy taki zwyczaj, że zwycięska drużyna organizuje kolejny turniej i mam nadzieję, że za rok spotkamy się w Jedliczu.

Impreza została przygotowana na najwyższym poziomie o co zadbali organizatorzy Starostwo Powiatowe w Krośnie, gmina Chorkówka oraz gospodarz obiektu prezes LKS „Victoria” Kobylany Kazimierz Krężałek.

Turniej prowadzili Grażyna Ostrowska z Biura Promocji w Starostwie Powiatowym w Krośnie i Marek Pacek z GOK w Chorkówce. Mecze sędziowali: Stanisław Urbanek, Tomasz Jagieło, Marcin Samborowski, Krzysztof Soliński, Piotr Prajsnar.

Sponsorzy turnieju: firma KROS – SPORT, Zakład Robót Górniczych Krosno, Marian Niekowal – skład materiałów budowlanych, Syndyk KHS Krosno.
Gorące podziękowania organizatorzy składają Samodzielnemu Publicznemu Pogotowiu Ratunkowemu w Krośnie za opiekę medyczną podczas imprezy.

Ewa Bukowiecka
Foto: Bogusław Szczurek

 • autor: Ewa Bukowiecka

2 komentarzy

 • sportowiec

  Witam.
  Zanim coś napiszesz to może uruchomisz myślenie. Co Krosno to Kobylany i Dukla? Kogo to obchodzi? - Zadajesz sobie takie pytanie?

  Jeśli nie zauważyłeś krosnocity pisze o Krośnie i powiecie, jako jedyni chcą pisać o tym co dzieje się w regionie ... Poza tym to puchar Starosty krośnieńskiego - wiec jak sama nazwa wskazuje tyczy się czegoś co pochodzi z Krosna tak?

  Kobylany – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Chorkówka w Beskidzie Niskim.
  Dukla – miasto w woj. podkarpackim, w powiecie krośnieńskim.

  Jesteś takim zgorzknialcem że nie interesuje Cie co się dzieje 25 km od Krosna? - to ciągle nazwa POWIAT KROŚNIEŃSKI.

  Zgłoś nadużycie sportowiec sobota, 07, sierpień 2010 11:41 Link do komentarza
 • Won_Z_KROSNA

  Czy wyście już totalnie bez mózgu??? Co Krosno to Kobylany i Dukla? Kogo to obchodzi !

  Zgłoś nadużycie Won_Z_KROSNA piątek, 06, sierpień 2010 19:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?