KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Udany początek sezonu Markiewiczan

Pierwszy krok w kierunku klasy A wykonany. OKS Markiewicza pewnie pokonał LKS Nafta Chorkówka 5:2 i obecnie zajmuje pozycję wicelidera w tabeli. Zawodnikom przyszło mierzyć się w ogromnym upale. Wpłynęło to na motorykę i koncentrację obu zespołów, które przez pierwsze 25 minut praktycznie nie podjęły akcji stwarzających zagrożenie dla przeciwnika.

Wynik spotkania otworzył Krzysztof Pelczar, który po stałym fragmencie gry, technicznym uderzeniem, skierował piłkę w światło bramki. Autorem kolejnej bramki był Bogacz, który otrzymał asystę od Baczyka i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Nafty.

Po zmianie stron Chorkówka wzięła się za odrabianie strat. Tymczasem OKS nieskutecznie próbował przełamać obronę gości. Piłkarze Nafty wykorzystali zamieszanie na polu karnym Krośnian i zdobyli kontaktowego gola. Markiewiczanie szybko wyprowadzili kontratak. Autorami bramki byli Celny, który wyprowadził akcję, podając do Barzyka. Ten znakomicie wypatrzył Pileckiego. Na 4:1 podwyższył Piotr Olbrycht, który, w sytuacji sam na sam, pewnie pokonał bramkarza Nafty, strzelając w długi róg bramki. Ostatnią bramkę dla OKS-u zdobył Łukasz Celny. W ostatnich minutach spotkania goście przeprowadzili identyczną sytuację z pierwszej połowy, zdobywając 2 bramkę.

W następnej kolejce OKS zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną LKS Cisy Jabłonica Polska.

OKS Markiewicza - LKS Nafta Chorkówka 5:2
38' K. Pelczar, 40' J. Bogacz, 61' K. Pilecki, 70' P. Olbrycht, 72' Ł. Celny - 53' S. Czelny, 85' M. Śliwiński

Markiewicza: P. Szetela - K. Pelczar, J. Skrzęta (65' M. Gąsior), M. Panaś, T. Ziobro - A. Pelczar (65' M. Ciupka), J. Barzyk, P. Olbrycht, R. Bazantkiewicz - Ł. Celny, J. Bogacz (46' K. Pilecki)

Nafta: K. Hadała - H. Kludacz, S. Wierdak, S. Czelny [C] (77' P. Szczur), M. Harsze (65' S. Kurcab) - R. Kozielec (46' D. Sarna), R. Praszek (74' P.Cieśluk), P. Śliwiński, P. Marszał - D. Kurowski, M. Śliwiński