Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

BWI Krosno liderem w SKALH

Za nami kolejne zmagania ligi halowej w Krośnie. I liga rozegrała dwie kolejki. Było kilka sensacyjnych wyników. W tabeli liderem jest drużyna BWI Krosno z kompletem 4 zwycięstw. Drugie miejsce zajmuje Mal Bud1 Cortina Styl z dorobkiem 10 punktów. Od trzeciego miejsca zajmowanego przez ekipę Planeta Korczyna zaczyna się ścisk w tabeli i różnice punktowe są niewielkie.

Bardzo nieudany weekend miała AFC Guzikówka ZB.K.Portal która przegrała  swoje dwa mecze.(w sobotę: AFC - BWI-Krosno 2:3, w niedzielę:AFC - Planeta Korczyna  4:1).

alt

To dopiero początek sezonu ale widać że w poprzednim sezonie AFC Guzikówka grała lepiej.
Z lekkiego dołka wychodzi drużyna PDS Sklepy S, która pokonała wygrała z ekipą Atena-Bonus Korczyna 8:4.  Ze „snu letniego” budzi się mistrz sprzed dwóch lat, drużyna Królewskich Jedlicze która najpierw w meczu derbowym wygrała 3:0 z Defensorem Jedlicze a następnie zremisowała z zawsze groźną drużyną Ekolot-u 2:2.

W dole tabeli I ligi robi się coraz ciekawiej. Ostatnich pieć zespołów zgromadziło po 3 punkty.  Swe pierwsze punkty zdobył Cellfast który wygrał zaskakująco wysoko z Defensorem Jedlicze 6:1. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o utrzymanie w I lidze.

W II lidze pewne trzy punkty zgarnął lider, drużyna Marconii-Soprano wygrywając mecz z PozUniwers.pl 5:3. Druga tabeli, ekipa Mat-Bud oTJ pokonała ekipę z Klimkówki Pryma.pl 3:1.Drużyny Marconii-Soprano i Mat-Bud oTJ mają komplet 9 punktów po trzech kolejkach i one powinny się liczyć o awans do I ligi. Drużyna Marconii-Soprano przystępowała do sezonu  z zamiarem powrotu do I ligi i na razie pewnie ku temu zmierza.

W dole tabeli, można by rzec zaskoczenie. Grający solidnie w tamtym sezonie drużyny Pryma.pl oraz FC Bobi zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Na czwartym miejscu od końca jest drużyna Krośnieńskich Hut  Szkła mająca na papierze i teoretycznie mocny skład pozwalajacy grać. Może się to zmienić gdyż ekipy FC Bobi i KHS mają rozegrany jeden mecz mniej.

Po rozegraniu 4 kolejek III ligi  z kompletem 12 punktów są trzy drużyny: prawko-perfect.pl, OBI 052 oraz PKLF Krosno, które odniosły zwycięstwa. Lideruje ekipa prawko-perfect.pl która rozgromiła zespół OTI-Expres aż 7:1, pokazując że zasłużenie zajmuje pierwszą lokatę mając świetny bilans bramkowy 28:5. (+23).

Krótkie opisy kilku wybranych meczy weekendowych:

BWI-Krosno – SIP Krosno 8:6

Przed meczem wydawało się zże BWI wygrał lekko łatwo i przyjemnie. Rzeczywistosć okazał się inna,  różnice bramkowe nie były duże i było blisko remisu i dzięki ambitnej grze SIP-u w ostatnich minutach był remis 6:6.  Ostatnie pół minuty było zaskakujące ale nieudane dla SIP-u., gdyż w tym czasie dali sobie strzelić dwie bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 8:6 dla BWI. Znakomitą skutecznością popisał się w tym meczu gracz SIP-u, Waliszko który strzelił 5 bramek.

AFC Guzikówka Z.B.K. Portal – Planeta Korczyna 1:4 (1:0)
Sprawdza się stare piłkarskie powiedzenie: nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Guzikówka strzeliła bramkę i miała kilka dogodnych sytuacji do kolejnych bramek niestety zawodziła skuteczność. Napastników zatrzymywał też dobrze dysponowany bramkarz z Planety Korczyna. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla AFC W drugiej połowie Planeta strzela wyrównującą bramkę po prezencie AFC. Gracze Guzikówki zamiast  skupić się na ustawianiu muru przy rzucie wolnym, wdali się w dyskusję z sędziami. Planeta szybko wykonała rzut wolny i było 1:1.  Od tego momentu Planeta nabrała wiary w możliwość osiągnięcia dobrego wyniku. Po kilku minutach Planeta prowadziła już 3:1. W tym dniu nie układała się grze Guzikówki co potwierdziło się gdy padła ostatnia bramka dla Planety Korczyna, na 4:1. Zdesperowana ekipa AFC próbowała nieudolnie atakować, za grę w polu zabrał sie nawet bramkarz Guzikówki Sabatowski który w okolicach połowy boiska próbował kiwać zawodnika Planety. Zrobił to tak nie udolnie że przy  kontakcie obu zawodników potknął się i stracił piłkę, a zawodnik z Korczyny strzelił do pustej bramki z połowy boiska.

Atena-Bonus Korczyna – DP  3:3 (2:1)
To był wyrównany i zacięty mecz zakończony sprawiedliwym podziałem punktów. Drużyna Ateny-Bokus  w tym spotkaniu prowadziła 1:0, 2:0 i 3:2 ale zakaz dym razem ambitnie walcząca DP doprowadzała do wyrównania. Dobre zawodby rozegrał zawodnik DP Meier który strzelił dwie bramki. Na 2,5 minuty do końca i DP doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie meczu Atena-Bonus jeszcze próbowala zaciekle strzelić zwycięską bramkę ale dwukrotnie zabrakło jej szczęścia i skuteczności pod bramką DP. Widać ze DP po awansie przemeblował skład, wzmocniła się kilkoma nowymi zawodnikami, mają dłuższą ławkę rezerwowych i ich gra wyglada całkiem dobrze. Zobaczymy jak będzie dalej gdyż kilku zawodników DP to studenci dojeżdżający na mecze z Krakowa.

EKOLOT – KP Królewscy Jedlicze  2:2 (2:1)
Królewscy przystąpili do meczu pokrzepieni zwycięstwem  w derbach Jedlicza. Niestety nie mieli etatowego bramkarza, zastąpił go zawodnik z pola i szybko okazało się to brzemienne w skutkach. Ekolot przeprowadził spokojną akcję, z ostrego konta do bramki padł strzał i piłka wpadła do bramki Królewskich. Ekolot wykorzystuje sytuacje i po kilkuminutach podwyższa wynik na 2:0. Najlepszy zawodnik Królewskich Lech Czaja podrywa drużynę do walki i Królewscy stzrelająkontaktową bramkę na 10 sekund przed końcem pierwszej połowy. Tutaj nie popisał się  bramkarz Ekolotu który zaliczył „samobója”. Druga połowa to walka w środku boiska i brak zdecydowanej przewagi którejkolwiek drużyn. Królewsy zdobywają wyrównującą bramkę na 3 minuty do końca. Ekolot  nie był już w  stanie strzelić trzeciej bramki. Mecz stał na słabym poziomie. Pracy mieli za to sędziowie którzy musieli temperować zapędy nerwowych zawodników obu drużyn i pokazali kilka żółtych kartek.

Defensor Jedlicze – Cellfast  0:6 (0:3)
Największa niespodzianka tej kolejki.  Większosc osób  zainteresowanych ligą halową w Krosnie sądziło że Defensor gładko pokona Cellfast. Okazało się jednak ze szczęście dopisało drużynie Cellfastu która zagrała skutecznie i wykorzystywała nadarzające się okazje do zdobycia bramek.
I Cellfast zapisał zasłużenie 3 punkty. Wygląda na to, że ekipa Defensora gra gorzej niż w zeszłym sezonie i ich aktualna dyspozycja nie rokuje im za dobrze. Zobaczymy jak zaprezentują się w następnych meczach.

Wyniki:

I liga - III kolejka
BWI Krosno – Afc Guzikówka 3:2 (2:1), bramki: Ginalski, P.Frydrych, Jurczak – Pulnar2.
Cellfast – Planeta Korczyna  0:4 (0:2) : B.Gazda 2, Sz.Kwolek, Wojnar.
Atena-Bonus Korczyna – PDS Sklepy S  4:8 (1:3): Abratowski, P.Gazda, Gonet 2 – Pelczarski 2, Szul 3, Włodarski 3.
Ekolot ZK – Mal Bud1 Cortina Styl 3:3 (0:3) : K.Słowik, Pojnar, Wnęk – Zych 2, Meier.
Defensor Jedlicze – Królewscy Jedlicze 0:3 (0:1) : L.Czaja, Stanisz, Grzegorzek.
Arkona / Pub u Laka – DP 5:4 (2:1) : Okrajek 2, Nikody 2, Witryński – Subik 2, Sajdak, Meier.
Zamczysko Odrzykoń – SIP Krosno  4:1 (2:0) : Bryś, m.Guzik 3 -     D.Liana.

IV kolejka
Defensor Jedlicze – Cellfast 0:6 (0:3) : Longawa – Penar, Kubit, Puchalik, Staszewski 2, Libuszewski.
Ekolot ZK – Królewscy Jedlicze 2:2 (2:1) : Słowik, Rodzinka – Grzegorzek, Paczosa (samobójcza)
Atena-Bonus Korczyna – DP 3:3 (2:1) : Gonet, Abratowski, Haznar – Bołd, Meier 2.
Radtur Biuro podróży – Arkona / Pub u Laka 5:0 walkower-gra nieuprawnionego zawodnika.
AFC Guzikówka – Planeta Korczyna 1:4 (1:0) : Pulnar – B.Gazda 2, Sz.Kwolek, K.Gonet I.
Mal Bud1 Cortina Styl – Zamczysko Odrzykoń 5:3 (2:2) : Sokół, Zych 3, Makoś – M.Guzik 2, Bardzik.
SIP Krosno – BWI Krosno 6:8 (2:3)  : K.Paluch, Waliszko 5 – Buczek 3, Ginalski 2, Śliwiński 2, Jurczak.

II liga - III kolejka
Pryma.pl – Mat Bud oTJ 1:3 (1:0) : Kreżałek – T.Lenkiewicz, Ruszel 2.
PozUniwers.pl – Marconii-Soprano 3:5 (1:3) : Pigoń 2, R.Frydrych – M.Frydrych, Supel, Rymarz, Wilk 2.
Cortina Styl II – Mad Dogs 5:1 (1:1) : Celny 2, Gęsiak 3 – Tereszkiewicz.
PDS II Sklepy S – ŁST Orlew  6:1 (4:0) : Gierlasińśki, Kozner, Munia, Szelc, Świszcz 2 – Szymański.
Cerbex – Jan-Kesi 2:4 (1:3) : Kowalski, Koncewicz – D.Kurowski 2, Kielar, Praszek.
RKS Chuwdu – Piwosze 7:2 (2:2) : Rogala, Gałuszka 3, Nawrocki 2, Macek – Marszałęk, B.Bobusia.

III liga - IV kolejka
Orzeszki Świerzowa – Brand Valencja 1:5 (1:3) : Michalski – Banasiak, P.Hajduk 2, Ziobro, Zajchowski.
Miś Krosno – Browar Team 2:3 (1:0) : Zagórski 2 – K.Farbaniec, Lis, Dadej.
PKLF Krosno – Leonardo Da Vinci 1:0 (1:0) : Delimata.
Marconii Krościenko Wyżne – Elkrom Potok 1:4 (1:2) : Kędzierski – M.Zajchowski, Wnenczak, Młocek 2.
Bad Boys – FiberStudio Team 2:4 (2:1) : Balawajder 2 – P.Przybyłowski 2, Prach, Owoc.
OBI 052 – Auto Spa 3:1 (1:0) : Guzik 2, Solecki – Szostak.
OTI-ESPRESS – Prawko-perfect.pl 1:7 (0:3) : T.Dziedzic – T.Tesznar, M.Tesznar 2, Kielar, Preisner, Ostrowski, Bujacz.
Łubu-Dubu Niepla – Alcatraz 1:2 (1:0) : Stefanik – Szyszlak, Świstak.
Oratorium Krosno – Pospolite Ruszenie 1:5 (1:0) : Biały – D.Nowak, Płszaj, T.Kubal 2,  Bajger.
RDiM – Delikatesy Centrum Łężany 4:4 (2:1) : Szafran, Smoleń 3 – Pelczar 3, Wojtuń.