KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Turniej Gimnazjalistów o Puchar Starosty Krośnieńskiego

Drużyna z Korczyny wygrała I Powiatowy Turniej „Orlik” 2013 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Krościenka Wyżnego, a trzecia lokata przypadła Dukli.

REKLAMA


Pomysłodawcą przedsięwzięcia, którego celem jest promowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także propagowanie wśród młodzieży zdrowego, sportowego stylu życia jest dyrektor Jan Pelczar, etatowy członek Zarządu Powiatu.

alt

Zawody odbyły się 12 czerwca br. na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Iwoniczu. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn reprezentujących następujące gimnazja: Dukla (ZS nr 2), Iwonicz-Zdrój (ZS), Jaśliska (ZSP), Korczyna (ZS), Krościenko Wyżne (Publiczne Gimnazjum), Miejsce Piastowe (GOK „Orlik”), Odrzykoń (ZS), Wróblik Szlachecki (ZSP).

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. Do finału przeszły cztery najlepsze drużyny z grup. Mecze zakończyły się remisem, dlatego o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Zawody sędziowali: Robert Gorzynik i Tomasz Staroń.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki, a zwycięzcy turnieju puchary i nagrody rzeczowe. Na ręce kapitanów wręczyli je wraz z gratulacjami urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar, który podziękował wszystkim zawodnikom i opiekunom za udział w turnieju i wspaniałą sportową postawę oraz wicedyrektor ZS w Iwoniczu Leszek Zajdel. Dodatkowy puchar dla króla strzelców, którym został Wojciech Frydrych z Krościenka Wyżnego, ufundował dyrektor Jan Pelczar.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania ZS w Iwoniczu gimnazjalistom. Uczniowie zwiedzili klasopracownie, zapoznali się z kierunkami kształcenia, zobaczyli bazę sportową . Szkoła przykłada wagę do rozwoju talentów i zainteresowań swoich uczniów, o czym zaproszeni gimnazjaliści mogli się przekonać oglądając występy taneczno - wokalne swoich starszych kolegów.

Wyniki turnieju:
Grupa A

Jaśliska - Odrzykoń (1:1)
Wróblik Szlachecki - Krościenko Wyżne (1 : 4)
Jaśliska - Wróblik Szlachecki (0 : 0)
Odrzykoń - Krościenko Wyżne (0 : 1)
Jaśliska - Krościenko Wyżne (4 : 1)
Odrzykoń - Wróblik Szlachecki (2 : 1)

Grupa B
Miejsce Piastowe - Dukla (0 : 1)
Korczyna - Iwonicz - Zdrój ( 0 : 0)
Miejsce Piastowe - Iwonicz - Zdrój (1 : 1)
Korczyna - Dukla (0 : 0)
Iwonicz - Zdrój – Dukla (1 : 1)
Korczyna - Miejsce Piastowe (3 : 0)

Finały
Krościenko Wyżne - Korczyna (2 : 2), (k. 3 : 4)
Jaśliska - Dukla ( 1 : 1), (k. 2 : 3)

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?