KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy w Krośnie padnie rekord Guinesa?

Macie już dość polskiej piłki nożnej? Wierzycie, że można coś zmienić? Oni wierzą, zmiany chcą zapoczątkować pobiciem rekordu Guinesa "w największej grupie ludzi dryblujących piłkami w tym samym czasie". Pierwsza próba już w piątek 25-go października w Krośnie.

REKLAMA


alt

- Czy macie już plany na początek weekendu, a dokładniej na piątek 25-go października? Bo my mamy! Będziemy DRYBLOWAĆ! Wszyscy razem - dużą liczbą miłośników piłki nożnej na raz. Naszym celem jest pobicie REKORDU GUINESSA (lub zbliżenie się do niego) w największej grupie ludzi dryblujących piłkami w tym samym czasie (Most people dribbling a football simultaneously) - zapraszają organizatorzy z "Kick in English"


A tak to wyglądało za oceanem... lokalny drybling zbiorowy w USA

Obecny rekord został ustanowiony przez grupę 2149 dryblujących, którzy symultanicznie biegali z piłkami w 10 miastach Stanów Zjednoczonych. A wszystko z inicjatywy piłkarskiego stowarzyszenia zza oceanu ‘America Scores’.

Czy myślicie, że Krosno mogłoby pobić ten rekord? Patrząc na fakt, że owe 2149 osób zebrało się w 10 różnych miastach - chyba moglibyśmy się zbliżyć do średniej przypadającej na miasto czyli ok. 220 osób?

Masz piłkę? - napompuj ją i wypoleruj;  wygodny strój? - wypierz i wyprasuj;  a może ulubioną koszulkę piłkarską? - obowiązkowo załóż! No i pół godziny wolnego czasu? - zaznacz w kalendarzu.

alt

Kick in English zapraszamy Ciebie, Twoich znajomych, rodziców, dzieci a nawet dziadków czy szefa z pracy do wzięcia udziału w tym historycznym przedsięwzięciu, które będzie miało miejsce pierwszy raz w naszym kraju i odbędzie się właśnie w KROŚNIE!

Dopisz się wydarzenia na fanpageu organizatora - szkółki futbolu po angielsku Kick in English.

Wszystkich, którzy chcieliby się przekonać czy się uda - zapraszamy dnia 25-go października (piątek) o godzinie 17:00 na boisko Orlik przy ul. Legionów w Krośnie.
 
Co jest wymagane?
1. Piłka u nogi (może być przyniesiona w plecaku)
2. Wygodny strój sportowy - ulubiona koszulka piłkarska?
3. Chęć uczestniczenia w historycznym wyczynie, którym jest próba pobicia rekordu Guinessa w dryblingu zbiorowym należącego póki co do ‘America Scores’.
4. Uśmiech na twarzy

altCzy w Krośnie padnie REKORD GUINESA?
Etap I - Zbadanie zainteresowania wśród potencjalnych uczestników; Guiness Mini (25.10.2013, godz.17:00) - czyli lokalny drybling zbiorowy pierwszych chętnych na boisku w Krośnie, w mieście gdzie narodził się pomysł pobicia rekordu. Miejsce: boisko Orlik, ul. Legionów, Krosno.

Etap II - Przygotowania do Guiness Maxi, szukanie partnerów, sponsorów chcących wziąć udział i wesprzeć próbę pobicia Rekordu Guinessa.

Etap III - Oficjalna rejestracja próby pobicia rekordu w Organizacji Rekordów Guinessa.

Etap IV - Guiness Maxi (lato 2014) - czyli drugie spotkanie uczestników (w jednym lub wielu miastach) celem pobicia Rekordu Guinessa w Symultanicznym Dryblingu Piłkarskim.
 
Jaki jest właściwie cel tej akcji? Czy pobicie Rekordu Guinessa w zbiorowym dryblingu zmieni coś w polskiej/lokalnej piłce?
Odpowiedź na powyższe pytanie jest składową naszej inspiracji jak i jednym z celów. Wierzymy, że w naszej piłce można wiele zmienić - trzeba jedynie tą zmianę zapoczątkować.

Kolejnym celem akcji jest pokazanie, że piłka powinna łączyć, a nie dzielić. Łączyć zarówno rodziny, gdzie rodzice czynnie wspierają swoich małych piłkarzy, ale też łączyć kibiców, kluby i szkółki w sieci partnerskie, zamiast konkurencyjne indywidualności.

Przez akcję chcemy też pokazać, że każdy ma prawo grać - oprócz ślepego szlifowania pojedynczych talentów w jakże okrojonej już grupie piłkarzy - powinno się raczej zaszczepiać piłkę większej rzeszy młodych ludzi jako pasję, zdrowy tryb życia, a przede wszystkim dobrą zabawę, która nie zawsze musi być skoncentrowana tylko na wynikach. Ostatnim celem jest promowanie piłki i uprawiania sportu już od najmłodszych lat.

(kie)

  • autor: kie

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?