KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Meksyk na wyciągnięcie ręki - turniej w Krośnie Polecamy

Krosno ma szanse na Meksyk ?Polska po raz kolejny organizować będzie kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorek 2009. Turniej, rozgrywany w dniach 8-10 maja, odbędzie się w Krośnie, natomiast Mistrzostwa Świata Juniorek odbędą się w dniach 23 lipca - 1 sierpnia 2009r. w Meksyku.

REKLAMA


W tym roku Polki o awans do finałów  w Meksyku walczyć będą z  zespołami z Francji, Portugalii oraz Rumunii. Awans uzyska ta drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Mecze turnieju kwalifikacyjnego odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiru  znajdującej się w centrum miasta przy ulicy Bursaki. Hala jest stosunkowo nowym obiektem. Oddana została bowiem do użytku w 2003 roku, a na jej widowni może zasiąść blisko 1400 kibiców.

alt

Nasze dziewczyny grają na poziomie pierwszej ligi. Myślę, że Gedania pokazała w tym roku, iż młode dziewczyny mogą  i potrafią grać w siatkówkę. Z tej drużyny możemy wymienić tutaj także : Maję Tokarską, czy kilka innych, bardzo utalentowanych dziewczyn, takich jak rozgrywająca Asia Wołosz, która już ma powołanie do kadry, Iza Śliwa, która jest córką Magdy Śliwy.

Mam nadzieję, że dostosujemy się do tego wszystkiego, do tego poziomu jaki tutaj jest. Mamy nadzieję, że sprawimy państwu dużo radości
.- twierdzi trener Zbigniew Krzyżanowski.

Mamy co prawda bardzo utrudnione przygotowania do eliminacji, przede wszystkim dlatego, że odbywają się obecnie mistrzostwa Polski Juniorek w Mysłowicach, w których bierze udział gro dziewczyn będących w reprezentacji. Poza tym 4 i 5 maja jak wszystkim wiadomo odbywają się matury. Co prawda dziewczyny z reprezentacji  mają je przeniesione na późniejszy termin, jednak mimo wszystko będą na pewno o nich myśleć. Ja staram się w każdym momencie, kiedy jest to tylko możliwe dziewczyny zbierać i przygotowywać. Teraz mamy kilkudniowe spotkanie w Sosnowcu a tutaj przyjeżdżamy we wtorek wieczorem. Chcielibyśmy zagrać sparing. Rozmawiamy z Mielcem i prawdopodobnie odbędzie  się on tutaj w środę popołudniu. To powinno nam wystarczyć. - dodaje trener.

O naszych rywalkach:

Inne reprezentacje są w o tyle dobrej sytuacji, że nie mają w tym okresie matur i Mistrzostw Polski w swoich krajach. Francuski już od dawna przygotowują się do eliminacji. 24/25 grają  turniej w Brnie. Podchodzą do tego bardzo poważnie i właśnie dlatego  to one powinny być najmocniejsze. Graliśmy z nimi wielokrotnie i wygrywaliśmy, jednak zawsze były to bardzo wyrównane mecze.  Rywale coraz większą uwagę przykładają do szkolenia młodzieży.

Zespół ten będzie bardzo mocnym zespołem i jednocześnie trochę egzotycznym,  ponieważ będzie tam kilka czarnoskórych dziewcząt. Bardzo dynamicznych i skocznych.

alt

 Co do Rumunii. To bardzo doby zespół. Co prawda nie był na ostatnich Mistrzostwach Europy, tak samo jak zespół Portugalii. Jednak są to zespoły, którym niewiele brakuje do tego, aby się tam znaleźć. Każdy przyjeżdża na taką imprezę aby spróbować swojego szczęścia. Myślę, że  tutaj nie będzie słabych meczów, przynajmniej w tej początkowej fazie kiedy każdy z zespołów będzie miał szansę na awans.

Miejmy nadzieję, że uda się wygrać cały turniej i zakwalifikować się do Mistrzostw Świata Juniorów.

Mateusz Głód
Foto: Arkadiusz Opoń, MOSiR
  • autor: Mateusz Głód

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?