KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Siatkówka: Puchar Prezydenta Krosna i zbiórka krwi

Siatkówka: Puchar Prezydenta Krosna i zbiórka krwi Fot. Łukasz Jaracz

Karpaty Krosno zapraszają wszystkich sympatyków siatkówki na wielkie siatkarskie emocje. Do miasta szkła przyjadą trzy drużyny z czołówki Orlen Ligi, po to by walczyć o Puchar Prezydenta Krosna. Podczas turnieju odbędzie się zbiórka krwi. Krwiodawcy otrzymają karnety na wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Siatkówki.

REKLAMA


Sportowe emocje gwarantowane!
Przez trzy dni (22-24.09) w Krośnie odbywać się będzie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna dla drużyn ORLEN LIGI.

Rywalizować będą ze sobą trzy drużyny z czołówki ORLEN LIGI: Polski Cukier Muszyna, Impel Wrocław, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza!

- wtorek, 22.09.2015, godz. 18:00
Polski Cukier Muszynianka - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

- środa, 23.09.2015, godz. 18:00
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław

- czwartek, 24.09.2015, godz. 17:00
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka

Wstęp:
- bilet normalny - 10 PLN,
- bilet szkolny - 5 PLN,
- karnet na 3 spotkania - 25 PLN.

Bilety na wszystkie spotkania będzie można nabywać w dniach meczów w kasach hali już od godziny 15.00.

Zbiórka krwi
Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno działa nie tylko na niwie sportowej. Zarówno zawodnicy jak i działacze są mocno zaangażowani w promocję zdrowego stylu życia oraz akcje mające na celu pomoc innym.

Kolejny raz Turniejowi towarzyszy zbiórka krwi organizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. Dawcy krwi mogą oddać ten cenny i niezastąpiony lek. W tym roku specjalny "Krwiobus" zostanie ustawiony na parkingu pod Halą Sportowo-Widowiskową, 24 września (czwartek) w godzinach od 9.00 do 12.00. Każdy będzie mógł w tym dniu oddać krew, która trafi do banku krwi, a później do potrzebujących jej pacjentów.

- Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku prowadzoną przez fundację DKMS. Ambasadorami tej akcji są m. in. reprezentanci Polski w piłce siatkowej - Małgorzata Glinka i Paweł Zagumny. Rejestracja potencjalnych dawców odbywać się będzie podczas trwania całego turnieju na specjalnie zorganizowanym stanowisku - mówi Marcin Niepokój, koordynator akcji.

- Każda osoba, która zgłosi chęć oddania krwi lub zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku otrzyma bezpłatny karnet upoważniający do wstępu na wszystkie mecze sezonu 2015/2016 organizowane przez nasze stowarzyszenie. Zachęcam wszystkich chętnych do włączenia się w obie organizowane przez nas akcje. Nie tylko kibiców siatkówki - dodaje Marcin Niepokój.

Składy i sponsorzy
Turniej poprzedziła konferencja prasowa na Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bursaki. Prezes Stowarzyszenia Siatkówki, Janusz Fic przedstawił awizowane składy wszystkich trzech drużyn, które pojawią się na turnieju.
 
W drużynie Turonu MKS Dąbrowy Górniczej awizowany jest przyjazd naszej byłej siatkarki Karpat Krosno - Izabeli Bałuckiej.

AWIZOWANE SKŁADY OSOBOWE ZESPOŁÓW

POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA: Aleksandra Krzos, Izabela Śliwa, Julia Milovits, Justyna Sosnowska, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Karolina Szczygieł, Kinga Hatala, Maja Savic, Natalia Skrzypkowska, Sylwia Pelc, Adela Helić.
                          
IMPEL WROCŁAW: Barbara Cembrzyńska, Joanna Kaczor, Magda Stasiak, Karolina Piśla, Aleksandra Sochacka, Milena Radecka, Magdalena Gryka, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Sikorska.
 
TAURON MKS DABROWA GÓRNICZA: Krystyna Strasz, Katarzyna Urban, Joanna Stanucha-Szczurek, Natalia Piekarczyk, Eleonora Dzikiewicz, Rebecca Pery, Nadia Wydmińska, Kinga Drabek, Izabela Bałucka, Deja MC Celendon, Micha Hancom, Karolina Różycka.
 
Janusz Fic podziękował Prezydentowi Piotrowi Przytockiemu za wsparcie turnieju i wielką życzliwość jaką na co dzień władze miasta okazują siatkówce w Krośnie. Turniej współfinansuje Gmina Krosno.
 
Ponadto wielkie podziękowania zostały skierowane dla wszystkich instytucji i sponsorów, które wspierają nie tylko ten turniej, ale również krośnieńskie drużyny ligowe.

- Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju należą się Firmie AVIVA - głównemu sponsorowi, która nie tylko wsparła finansowo organizację turnieju, ale również przygotowała szereg atrakcji dla kibiców podczas trwania zawodów - mówił Janusz Fic.
 
Kolejne słowa podziękowania skierowane zostały w kierunku Krośnieńskich Hut Szkła KROSNO SA., Grupie ORLEN, władz miasta Krosna oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Prezydent Piotr Przytocki dziękował organizatorom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie turnieju oraz wyraził nadzieję, że turniej zostanie zorganizowany na najwyższym poziomie. Podkreślił również znaczenie jakie ma dla władz miasta promocja przez sport, szczególnie ten na najwyższym poziomie.

- Poprzez organizację tego typu przedsięwzięć oraz uczestnictwo rodzimych drużyn klubowych w rozgrywkach ligowych wysokiego szczebla miasto może skutecznie i dobrze się promować - powiedział Piotr Przytocki.

dj/pd

  • autor: dj/pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?