KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PZPS i władze samorządowe Krosna Polecamy

altW dniach 19-20 paździenika w Krośnie obradował Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W dniu 19 października w sali konferencyjnej Hotelu Krosno-Nafta miała miejsce konferecja prasowa, w której uczestniczyli:

 

REKLAMA


1. Pan Mirosław Przedpełski- Prezes PZPS

2. Pan Wiesław Radomski - Viceprezez PZPS, Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej

3. Pan Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna

4. Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

5. Pan Antoni Dębiec - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie

 

Konferencję otworzył i przywitał przybyły gości Zastępca Prezydenta Krosna - Pan Bronisław Baran, który zaznaczył, że konferencja dotyczyła organizacji posiedzenie Zarządu PZPS. Podkreślił również, iż posiedzenie Zarządu w Krośnie jest krokiem do zaciśnienia współpracy pomiędzy samorządem krośnieńskim a władzami PZPS.

 

alt

 

Po krótkim wstępie Prezydent Baran oddał głos Prezesowi PZPS Panu Mirosławowi Przedpełskiemu. Prezes stwierdził, że przyjeżdzając do Krosna zauważył, że Krosno żyje sportem. Wytłumaczył również, dlaczego tak chętnie przyjeżdza do Krosna i dlaczego Krosno kojarzone jest bardzo pozytywnie z siatkówką.

 

alt

 

Otóż podczas ostatniej imprezy rozgrywanej w Krośnie (eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorek) nagrany został film z przygotowań organizacyjnych i samych kwalifikacji, który został uznany jako film szkoleniowy - jak takie imprezy powinny zostać przygotywane. Podczas posiedzenia Zarządu Federacji Europejskiej, Mirosław Przedpełski pokazał ten film, który został bardzo pozytywnie odebrany.

 

Podkreślił, że tematem posiedzenia Zarządu jest organizacja najbliższych imprez siatkarskich w Polsce. Największą imprezą bedą Mistrzostwa Świata w 2014 roku. Ideą Prezesa jest, aby te mistrzostwa były rozegrane w jak największej ilości miast (widziałby np. aby w Krośnie i Rzeszowie rozgrywane były mecze jednej z grup). Na zakończenie Prezes ma nadzieję, że współpraca z Krosnem będzie się rozwijać i przynosić pożądane efekty.

 

{Mosmodule module=Banner Bilbord}

 

Z kolei Prezydent Krosna po krótce przedstawił siatkówkę krośnieńską. Nawiązał do współpracy Karpat z PWSZ Krosno i MOSIR Krosno. Przedstawił plany związane być może z awansami (głównie siatkówki żeńskiej). Prezydent chciałby aby ta dyscyplina sportu rozwijała się w Krośnie dynamicznie. Na końcu podziękował Zarządowi PZPS za współpracę i za promowanie Krosna poprzez imprezy siatkarskie.

 

Na samym końcu głos zabrał Pan Wiesław Radomski, który zaznaczył, że bardzo cieszy go fakt, że to spotkanie mogło odbyć się w Krośnie.

 

alt

 

Po części czuje się współgospoadarzem tego wydarzenia, z racji funkcji jaką pełni w Podkarpackim Wojewódzkim Związku Piłki Siatkowej. Podziękował Panom Prezydentom i Dyrektorowi MOSIR za współpracę i organizację Kwalifikacji do Mistrzostw Świata Juniorek. Na zakończenie stwierdził, że Krosno potrzebuje i żyje siatkówką. Ma też nadzieję, że Krosno otrzyma organizację jakiejś ważnej imprezy siatkarskiej.

 

Po konferencji odbyła się I część posiedzenia Zarządu PZPS.

 

Marcin Józefowicz

Foto: Karol Starowiejski

 

  • autor: Marcin Józefowicz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?