KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Siatkarki i siatkarze zakończyli rok z sukcesem. Na parkiet wyjdą 9 stycznia

Siatkarki i siatkarze zakończyli rok z sukcesem. Na parkiet wyjdą 9 stycznia Fot. archiwum KSS Karpaty Krosno

Dwoma zwycięskimi spotkaniami zakończyły siatkarskie drużyny ligowe Karpat Krosno zmagania w 2020 roku. Oba zespoły rozgrywały mecze wyjazdowe.

19 grudnia Karpatki rozgrywały mecz w Jarosławiu i nie uchodziły za faworytki. Drużyna gospodyń ma wyższe notowania, ale boisko pokazało co innego. Podbudowane wygraną za 3 punkty z Energetykiem Poznań dziewczyny z impetem rozpoczęły spotkanie szybko osiągając przewagę punktową. Gospodynie próbowały gonić dobrze grające Krośnianki, doprowadziły do remisu, ale dobra gra zagrywką i w obronie, skuteczne ataki Moniki Głodzińskiej i przyjmujących Karpatek nie pozwoliły na wygraną gospodyń w I secie.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie i w niespełna godzinę Karpatki Prowadziły już 2:0. W trzecim secie naszym dziewczyną "odcięło prąd" Zawodniczki San-Pajdy wzmocniły zagrywkę, która siała spustoszenie w naszych szeregach. Pozwalało to gospodyniom na wyprowadzanie skutecznych kontr, w których celowała Aleksandra Dudek i Dąbrowska. Trener próbował pomóc drużynie dokonując zmian, ale nie przyniosły one skutku.

Krośnianki przegrały seta do 13. W czwartym secie walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta dwa błędy własne naszej drużyny pozwoliły wyjść Jarosławiankom na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca seta doprowadzając piątej partii. W ostatnie odsłonie spotkania początkowo gra toczyła się punk za punkt. W końcówce dzięki dobrej grze całego zespołu, dobrym zagraniom Izabeli Wisz i zagrywce Izy Filipek drużyna Karpatek zwyciężył w secie i wygrał spotkanie 3:2 (25:21, 25:22, 13:25, 22:25, 15:12).

Wygrana pozwoliła drużynie na wyprzedzenie w tabeli kolejnej drużyny (Częstochowianki Częstochowa) i awans na 10. pozycję. Różniące punktowe między drużynami nie są duże i obserwując coraz lepszą postawę zespołu można liczyć na kolejne zwycięstwa w Nowym Roku i dalszy marsz w górę tabeli.

W ostatnim, grudniowy meczu zwycięstwo za 2 punkty odnotowali drugoligowi siatkarze Karpat. Również nie uważani za faworyt w wyjazdowym meczu z bardziej doświadczonym zespołem za jaki uchodzi KKS Kozienice. Jednak nasi siatkarze po zaciętej walce udowodnili swoją wartość i potwierdzili, że wszędzie i zawsze są w stanie wygrać z każdym.

Pokonali gospodarzy 3:2 (21:25, 25:18, 15:25, 25:23, 15:9) i wyprzedzili ostatniego rywala w tabeli awansując na drugą pozycję w drugoligowych rozgrywkach VI grupy.

Kolejne spotkania rozegrane zostaną w Krośnie w sobotę - 9 stycznia. Krośnieński klub siatkówki wierzy, że nasze oba zespoły rozpoczną Nowy Rok od kolejnych zwycięstw w ligowych zmaganiach.