Skawa za mocna dla Karpatek

Siatkarki PWSZ Karpat Krosno uległy wczoraj w Krakowie liderowi rozgrywek - zespołowi Skawy UE 0:3. Krośnianki zaprezentowały się  słabo w tym spotkaniu. W drugim secie podopieczne Marzeny Solskiej zdobyły tylko 9 pkt. W ostatniej kolejce krośnianki rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej z Patrią w Sędziszowie Małopolskim.

AZS Skawa UEK Kraków - Karpaty Krosno 3-0 (25-20, 25-9, 25-21)

- Udało się nam awansować do play-off z pierwszego miejsca, cel na ten moment rozgrywek został więc wykonany - cieszył się trener AZS-u Tomasz Klocek.
Największy opór krośnianki postawiły faworytkom w pierwszym secie. Odrobiły 3-punktową stratę, by remisować 14-14. W końcówce krakowianki pewnie sięgnęły po wygraną.

Od 7-0 zaczęły drugiego seta, by dać ugrać rywalkom zaledwie 9 punktów. Także w trzeciej partii liderki pewnie zmierzały po wygraną, prowadziły już 23-14, gdy niespodziewany zryw przyniósł Karpatom siedem punktów z rzędu. Na tym jednak ich zdobycze się skończyły.