Zwycięstwo siatkarzy. Awans do fazy play-off

W ostatnim meczu fazy zasadniczej, Karpaty Krosno, pokonały, we własnej hali, drużynę Górnika, Siemianowice Śląskie, 3:0. Całe spotkanie trwało tylko 68 minut. Trener krośnian dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Po tym zwycięstwie oraz porażce siatkarzy Wisłoka Strzyżów, krośnianie awansowali do fazy play-off.

W każdym z trzech setów to siatkarze Górnika otwierali wynik. Pierwszy set to bardzo dobra gra krośnian i gładka wygrana 25:13. Bardzo dobrze w tej części meczu zagrał Przemysław Bryliński, który popisał się kilkoma udanymi blokami.

Drugiego seta otworzyli zawodnicy z Siemianowic. Krośnianie wyrównali i powiększali przewagę (5:3, 10:6). Przy stanie 16:11 o czas poprosił trener gości, Ryszard Krawiec, który pozytywnie wpłynął na grę swoich podopiecznych. Po udanych atakach i błędach siatkarzy z Krosna – Górnik zbliżył się na 22:21. Końcówka należała jednak do podopiecznych Krzysztofa Frączka. Ostatecznie, krośnianie pokonali 25:22 gości z Siemianowic i prowadzili w całym meczu 2:0.

Trzecia partia miała podobny przebieg jak druga. Prowadzenie gości (1:0), wyrównanie krośnian i odskoczenie na kilka punktów. W końcówce, siatkarze Górnika, zbliżyli się do Karpat (22:20). Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Książkiewicza, który zablokował Tyla i zdobył ostatni punkt w meczu (25:21).

Karpaty Krosno – Górnik Siemianowice Śląskie
3:0 (25:13, 25:22, 25:21)

Karpaty:
Habel, Książkiewicz, Borkowski, Włodarczyk, Gosik, Bryliński, Wilk (libero) oraz Biegun, Golonka, Gadzała, Skrzypek, Janas – trener: Krzysztof Frączek.

Górnik:
Krzemiński, Świerczyna, Bauer, Tyl, Semeniuk, Mikołajczyk, Chudzik (libero) oraz Kożuch, Masłon i Sobaś – trener: Ryszard Krawiec.

Sędziowali:
Zbigniew Milan (jako główny), Ryszard Surdej i Piotr Habel (sędziowie boiskowi).
Sędziowie liniowi: Antoni Sadleja i Wojciech Haduch.
Sekretarz zawodów: Maciej Domaradzki.