Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Węgierki awansują do finału, Polska na 3 miejscu

Niestety tym razem Krosno nie było szczęśliwe dla reprezentacji Polski. Nasza reprezentacja przegrała ostatni mecz i przegrała w tabeli "małymi punktami". Na pierwszym miejscu znalazła się reprezentacja Węgier, na drugim miejscu Czeszki. Polki kończą turniej na 3 miejscu.

Patrząc na wyniki spotkań Polki straciły wiele sił w pierwszym meczu z reprezentacją Węgier, gdzie wynik spotkania został rozstrzygnięty w tie-breakeru 3:2 (18:25, 25:21, 21:25, 25:21, 15:7). Po pewnej wygranej z reprezentacją Izraela 3:0 pierwsze oznaki wyczerpania było widać w meczu z Austrią, gdzie reprezentacja Polski straciła jednego seta (Węgry i Czechy wygrały swoje mecze z reprezentacją Austrii 3:0). Po wygranej z reprezentacją Litwy przyszedł czas na Czechy. I tutaj przyszło załamanie. Niefortunnie "biało-czerwone" przegrały 3:1 i uplasowały się na 3 pozycji, tracąc do lidera 1 seta.

Gdyby Polki przegrały z Czeszkami 3:2 i nie straciły z Austrią seta, zakończyłyby turniej na pierwszym miejscu. Reprezentacje Czech i Polski będą walczyć o awans do finału ME juniorek w 3 rundzie kwalifikacji, w dniach 7-11 lipca.