KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Downhill na Górze Przedziwnej Polecamy

Przedziwna DH22 sierpnia 2009 na Górze Przedziwnej w Iwoniczu-Zdroju odbędą się zawody Downhill’owe! Zapoczątkowane zostaną serie zawodów w kolarstwie grawitacyjnym na nowej trasie zjazdowej od szczytu do podnóża Góry, która charakteryzuje się dużym nachyleniem stoku. Nowa trasa zjazdowa została wybudowana z myślą o ludziach potrzebujących mocnych wrażeń.

REKLAMA


Liczne dropy dostarczą emocji kibicom jak i podniosą poziom adrenaliny nie jednemu zawodnikowi. Dla kibiców zostały przygotowane wyznaczone miejsca, z których będą mogli oglądać dalekie loty bikerów.

Warto wspomnieć, że Downhill to indywidualny zjazd rowerem (na czas) po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są często bardzo wąskie, kamieniste często poprzecinane wystającymi korzeniami. Nierzadko są też urozmaicone uskokami o różnej wysokości (dropami), które są najbardziej widowiskowe. 

Przedziwna DH
 
Celem tych zawodów jest głównie promocja nowo wybudowanej trasy DH „Przedziwna DH” na Górze Przedziwnej, a także promowanie doskonałych walorów turystycznych Iwonicza- Zdroju. Impreza ogólnopolska przyciąga wielu znanych sportowców z całego kraju i zagranicy. Wiąże się to z ogromną liczbą kibiców i pasjonatów tego typu sportów, a także z  dużą promocją dyscypliny. 
Zawodnikom organizatorzy zapewniają obstawę medyczną na wysokim poziomie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie pogotowie ratunkowe oraz Maltańska Służba Medyczna. Każdy zawodnik ma obowiązek wykupienia na dzień zawodów ubezpieczenie NNW – dostępne w biurze zawodów, a także przed rozpoczęciem treningów złożyć w tym samym miejscu wypełnione i podpisane zgłoszenie (dostępne w biurze zawodów).
 
altW czasie zawodów Organizator zapewnia transport rowerów i zawodników na start zawodów. Przypominamy o konieczności posiadania sprawnego roweru oraz pełnego kasku i kompletu ochraniaczy co jest warunkiem przystąpienia do zawodów! Zawodnikom zapewnia się regeneracyjną strawę i pobudzające drinki dla uczestników.
 
Wszyscy zawodnicy otrzymają "przedziwną nagrodę" a trójka najlepszych w każdej kategorii zdobędzie wartościowe bony na sprzęt rowerowy do realizacji w sklepie sportowym BIG SPORT w Krośnie. Zawody będą rozgrywane w 5 kategoriach.
 
Plan zawodów - Sobota 22.08.2009
 
8:00 - 12:00 - Otwarcie biura zawodów – przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych, rozdawanie kart, mapek, programów, gadżetów etc. 
8:15 - odprawa służb zabezpieczających
9:00 - odprawa techniczna
9:30 - Rozpoczęcie zawodów „Przedziwna DH 2009”
9:30 - 11:00 - Trening z zatrzymywaniem,
11:00 – 12:30 - Obowiązkowy trening non-stop,
13:00 - Finał DH – pierwszy przejazd
15:00 - Drugi przejazd
18:00 - Dekoracja, wyniki, puchary (Plac Dietla)
19:00 - After Party, (Plac Dietla)
 
Przedziwna DH
 
Impreza współorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 
Katarzyna Janocha
Foto: IKSE EST
  • autor: Katarzyna Janocha

1 komentarz

  • ESanok

    Było super, rewelacyjna atmosfera, zdrowa rywalizacja. Rozdanie nagród w samym centrum Iwonicza to strzał w dziesiatkę.
    Serdecznie pozdrawiam

    Zgłoś nadużycie ESanok poniedziałek, 24, sierpień 2009 18:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?