KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

ŻUŻEL: Mecz Północ vs Południe 24 lipca w Krośnie

ŻUŻEL: Mecz Północ vs Południe 24 lipca w Krośnie Fot. Jarek Pabijan / speedwayevents.pl

Poznaliśmy nowy termin meczu Północ vs Południe. Zawody odbędą się 24 lipca 2021 roku na stadionie miejskim w Krośnie. Stawką tradycyjnie będzie Puchar Fundacji PZM. Na wydarzenie zapraszają Polski Związek Motorowy, Wilki Krosno i Speedwayevents.pl.

REKLAMA


Impreza pierwotnie była zaplanowana na 28 marca. Jednak sytuacja pandemiczna i związane z nią obostrzenia spowodowały, że postanowiono poszukać nowej daty.

- Nasz wybór padł na Krosno i cieszę się, że szybko osiągnęliśmy porozumienie z zarządem Wilków w sprawie współorganizacji meczu. Liczymy, że do lipca zmienią się przepisy odnośnie bezpośredniego udziału kibiców w wydarzeniach sportowych i fani będą mogli obejrzeć to spotkanie z trybun. Przypominam, że część dochodu z biletów na mecz Północ vs Południe zawsze trafia na konto fundacji PZM - mówi Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Spotkanie Północ vs Południe zostało reaktywowane w 2019 roku, po 21 latach przerwy. W nowej formule naprzeciw siebie stają zespoły złożone z najlepszych zawodników eWinner 1. Ligi. Co ciekawe, zarówno przed dwoma laty jak i przed rokiem, padał ten sam wynik - 48:42 na korzyść Południa.

W tym sezonie zespół Północy będzie złożony z zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Orła Łódź, Aforti Startu Gniezno i Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W ekipie Południa pojadą zawodnicy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, ROW-u Rybnik, Unii Tarnów oraz Cellfast Wilków Krosno.

- Podkarpacie żyje żużlem, to u nas sport numer jeden. Z pewnością mecz Północ vs Południe będzie kolejnym atrakcyjnym wydarzeniem dla naszych fanów i jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do jego współorganizacji. Chcemy gościć na naszym torze ciekawe imprezy, a lipcowe wydarzenie z pewnością się w tą definicję wpisuje - mówi Grzegorz Leśniak, prezes Wilków Krosno.

- Cieszę się, że mecz Północ vs Południe przyjął się na stałe w kalendarzu i odbędzie się w kolejnym miejscu na żużlowej mapie Polski. I choć w tym roku nie będzie oficjalnym otwarciem sezonu, to nic nie powinien stracić na swojej atrakcyjności - przyznał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Bliżej terminu tego spotkania poinformujemy o nominacjach dla trenerów, a następnie zawodników, którzy wezmą udział w tym spotkaniu. Tradycyjnie liczymy na dużą dawkę emocji - dodał Szymański.
 

  • autor: (an), (kfsport)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?